Anasayfa / Güncel / İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ
YIL SONUNDA EĞLENCE DÜZENLEDİ

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ
YIL SONUNDA EĞLENCE DÜZENLEDİ

Sarıkaya Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri geçen hafta okul bahçesinde düzenledikleri mezuniyet gecesinde gönüllerince eğlendiler. 12. Sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreninde 10 ve 11. Sınıf öğrencileri de eşlik etti. Kendilerinden büyük ağabey ve ablalarının mezun oluşlarına sevinerek onları okullarından uğurlayan alt sınıf öğrencileri inşallah biz de abilerimiz ablalarımız gibi alımızın akı ile okulumuzdan mezun olup hayata atılmada ilk adımı tamamlarız dileklerinde bulundular.
Program Sarıkaya Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Emre Öztürk’ün konuşması ile başladı. Müdür Öztürk konuşmasında şunları kaydetti; “Her Şeyden Önce Hayatta Bir İdealiniz Olmalı” diyen Öztürk, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Okulumuz, hocalarımız kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz için tüm imkanlarını seferber etti. Size düşen de bu imkanları , çabaları en iyi şekilde değerlendirmektir. Her şeyden önce hayatta ideallerinizin olması gerekiyor. Bu yüzden kendinize kalite ölçüsünde bir hedef koymayı asla unutmayın ve hedefinize ulaşmak için özveriyle çalışın. Lise sizin için ilk adımdır. Bundan sonra üniversite var. Çoğunuz üniversiteyi kazanıp istediğiniz bölümü okuyup hayata atılacaksınız. İçinizden bazıları esnaf olacak veya hizmet sektörüne atılacak. Önemli olan yaptığınız her işte dürüst ve ahlaklı olmaktır. Biz okul olarak sizlere ahlakı, terbiyeyi vatan ve millet sevgisini aşılamaya çalıştık. Umuyorum ki emeklerimiz yerini bulmuştur. Hepinizde vatanımıza milletimize layık birer birey olursunuz. Bu konudan da en ufak bir şüphem yok. Mezun olacak arkadaşlar hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Diyerek sözlerini tamamları.
Müdür Emre Öztürk’ün konuşmasından sonra müzikli eğlence programı başladı. Öğrenciler halay ve oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Daha sonra öğrenciler öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Haber Özge Beker-Berat Yiğit Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.