Anasayfa / Güncel / İYİ PARTİ ADAYINI BELİRLEDİ

İYİ PARTİ ADAYINI BELİRLEDİ

İYİ PARTİ ADAYINI BELİRLEDİ

İYİ Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri için aralarında 5 büyükşehir’in de bulunduğu 166 belediye başkan adayını açıkladı. İYİ Partiden yapılan yazılı açıklamada 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için Sarıkaya’da Genç İş adamlarından olan Davut Dicle İYİ Parti Sarıkaya Belediye Başkan adayı gösterildi.

“SARIKAYA’YI HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ”

İYİ Partiden Sarıkaya Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Davut Dicle Yöre Haber Gazetesi muhabirine adaylığı hakkında yaptığı açıklamada, “Halka hizmet, Hakka hizmet” anlayışıyla bu yola çıktığını söyledi. Daha yaşanabilir Sarıkaya hayaliyle belediye başkan adayı olduğunu belirten Dicle, konusunda uzman ekip arkadaşlarıyla birlikte Sarıkaya için yeni ve çok güzel bir yola çıktıklarını söyledi. Bu yolda kendi kişisel hayalleri uğruna değil, Sarıkaya’yı çoktandır hak ettiği yere getirmek için yürüyeceğinin altını çizdi. Belediyeciliğin ana vazifelerini yere getirmekle birlikte, klasik belediyecilik anlayışıyla hareket etmeyeceğini söyleyen Dicle, halka hizmeti hak ettiği gibi en kaliteli şekilde sunacaklarını belirtti. Dayanışma içerisinde iyi bir seçim süreci geçireceklerini söyleyen Dicle, adaylığının ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

DAVUT DİCLE KİMDİR?

1988 yılında ilçemiz karacalar köyünde doğdu. 2002 yılında Doğankent Ortaöğretim, 2005 yılında ise Sorgun Doğankent Çok Programlı Lisesinden mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden Dicle, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaslarda öğreten spor dallarında faaliyet gösterdi. Lise yıllarından sonra genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Dicle, sonra ki yıllarda ise İstanbul’da ticari faaliyetlerde başarılı bir hayat sürdürmüştür.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.