Anasayfa / Güncel / KAHRAMAN POLİSLERİMİZİN HAFTASI

KAHRAMAN POLİSLERİMİZİN HAFTASI

10 Nisan Polis haftası münasebeti ile ilçemizde de çeşitli etkinliklerle Polis haftası kutlandı.
Kızılay kan bağışı kampanyası başta olmak üzere yapılan etkinlikler tüm hafta devam edecek. Pazartesi ve Salı günü Kızılay’a kan bağışı yapılırken, Şehit polis aileleri ziyaret edildi. Şehit Polislerimizin kabirleri başında dualar okunup ruhları şad edildi.
Sarıkaya İlçe Emniyet Müdülüğünden yapılan açıklamaya före; “Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden beri Vatan, Millet ve Ezan için canını kanını veren Kahraman Polislerimiz; yine aynı duygularla Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yıldönümünde İlçe Kaymakamımız Sayın Selami Işık ve İlçe Emniyet Müdürümüz 2.Sınıf Emniyet Müdürü Murat Kundakçı’nın Önderliğinde Kızılay’a kan bağışı yaparak, kan bağış kampanyası başlatmışlardır. Bundan sonra da; ilelebet Kahraman Polislerimiz Vatan, Millet ve ezanı için çekinmeden canını vermeye hazırdır.”denildi.
Sürekli halkla iç içe olan ve risk gurubunda olan Polislerimize ise Covid-19 aşıları yapıldı. İlçe Sağlık Müdürü Muhammed İkbal Altındağ ve ekibi Polis Haftasında Polislerimizi ziyaret ettiler ve Covid-19 aşısı yapılması gerekenlere İlçe Emniyet Müdürlüğümüz 2.Sınıf Emniyet Müdürü Murat Kundakçı’nın Makam odasında aşılarını yaptı.
İlçe Sağlık Müdürü Muhammed İkbal Altındağ ; “ilçemizde ve tüm Türkiye de görev yapan kahraman Türk Polisinin 10 Nisan Polis gününü kutluyorum.”dedi.
Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü etkinlikleri ise şu şekilde gerçekleşecek;
09 Nisan 2021 Cuma Saat 10:00 Kaymakamlık ziyareti, 10.30’da İlçe Emniyet Müdürlüğümüz dinlenme salonunda misafirlerin ağırlanması, 10 Nisan 2021 Cumartesi 10.00 Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş yıl dönümü nedeni ile çelenk sunma töreni ilçemiz hükümet konağı tören alanında yapılacak.
Haber M.Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.