Anasayfa / Güncel / KARNE TÖRENİ DÜZENLENDİ

KARNE TÖRENİ DÜZENLENDİ

İlçemiz Sarızeybek Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz Sinema salonunda Fatih İlköğretim Okulu’nun hazırladığı karne törenine İlçe Kaymakamı Samet Serin, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Şemsinnur Göçer, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdürü Evren Seven, Müftü Zühdü Elveren, Sağlık Gurup başkanı Dr. İkbal Altındağ, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Öcal, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı İzzet Taştan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanı Alpaslan Erbek, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda veli katılarak öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.
Programda, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu. Daha sonra Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin karne töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Sevgili veliler öğrencilerimizin karneleri hepimizin karnesidir o kağıtlarda yer alan rakamlar nasıl bir öğrencinin tek başına bir başarısının ifade etmiyorsa karnedeki düşük rakamlarda öğrencilerimizin tek başına başarısızlığının simgesi değildir. Bu dönemler hep beraber kendimizi muhasebe etmemiz gereken dönemlerdir. Velilerimiz öğrencilerimizin yüksek notlarıyla nasıl gurur duyuyorsalar düşük notlarından da büyük sorumluluk duygusu içerisinde nerde yanlış yapıldığını hangi yöntemlerde bunun düzeltileceğini oturup konuşmak gerektiğini düşünüyorum. Bu sorunu bire bir takip ettiğimiz sürece Sarıkaya da her geçen gün bir öncekinden daha başarılı olacağına inancım tamdır. Elbette ki eğitim öğretimin öğretmenlerimizin çok tasvip edecekleri anahtarı en büyük yöntemi disiplinli ve istikrarlı çalışmadır. Yıl boyunca öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle edinmiş oldukları bilgileri deneyimleri yetenekleri ve bu ara dönemde yaz tatilinde unutmadan daha ileriye taşıyarak bireysel bir disiplin çalışması içerisinde yeni eğitim öğretim yılına başlamaları gerekmektedir. Bununla ilgili hem yaz tatilinde gençlik spor merkezimizin hem milli eğitim müdürlüğü ve halk eğitim merkezi kurslarından faydalanmaları ehemmiyet taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle ben eğitim öğretimin başarıyla sonuçlanması için elinden gelen gayreti gösterdiklerinden sevgili öğretmenlerimize fedakâr velililerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyorum ve hepinizi saygıyla selamlıyorum Yeni bir eğitim öğretim heyecanı ile buluşmak üzere kalın sağlıcakla.” sözlerine yer verdi.
Daha sonra öğrencilerin büyük uğraşlarla hazırlamış oldukları gösteriler izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Özellikle Genç Osman ve ıspanaklı yumurta gösterisi ilgiyle izlendi. Daha birçok etkinliğin yapıldığı törenin sonunda ise Fatih İlkokulu anasınıfı öğrencilerinin mezuniyet belgelerini Kaymakam Samet Serin minik öğrencilere tek-tek takdim ederek öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Hatıra fotoğrafı çekiminden sonra karne töreni sona erdi.
Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.