Anasayfa / Güncel / KINALI ELLER BOZKURT DEDİ

KINALI ELLER BOZKURT DEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek’in organize ettiği ve Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Kadın Kolları tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programında ilçemizin eli kınalı analarımız kardeşlerimiz bozkurt diyerek Başkan Adayı Erbek’e desteklerini gösterdiler.
Programda konuşma boyunca kadınlar sürekli bozkurt işareti yaparak ve Başkan Erbek sloganları atarak Alpaslan Erbek’e destek ve sevgilerini gösterdiler. Konuşmaları sürekli sloganlarla kesilen Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek gösterilen yoğun destek ve samimi yaklaşım karşısında çok mutlu oldu.
Yapılan kutlama konuşmalarının ardından İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek Sarıkaya’lı kadınlar için hayata geçireceği projelerden bahsetti. Başkan Adayı Erbek ilk olarak ilçemizde çalışan annelerin en büyük problemleri olan tam zamanlı kreş ve gündüz bakım evi projesini anlattı. Hayata geçirilecek bu proje sayesinde çalışan kadınların çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri içerinde eğitim ve oyun salonlarının olduğu ayrıca uyuma odalarının da yer aldığı tam teşekküllü bir Anaokulu ve Kreş Gündüz Bakım Evi’nin yapımına başlanacağını ve kısa sürede tamamlanarak ilçemizin hizmetine kazandırılacağını belirtti.
Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek bir diğer projesi olan Hacı Hasan Bor Parkı içerisi ve çevresine yapılması planlanan baştan aşağı tamamen yenilenmesini kapsayan projesini açıkladı. Burada Şehitler Bulvarı üzerinde yapılacak işyerlerinin yanı sıra park içerisinde tam olarak bu iş yerlerinin alt kısmında yapılacak ve Sarıkaya Belediyesi bünyesinde hizmet verecek olan yöresel ürünler pazarı kurulacağından bahsetti. Bu alanda kurulacak olan yöresel ürünler pazarında ilçemiz kadınlarının el emeği göz nuru olarak hazırladığı el işi ürünlerinden ve ilçemizin eşsiz damak tadına sahip yöresel lezzetlerine kadar bunlar erişte, mantı gibi burada satışı yapılabilecek ürünlerin tamamı ilçemiz kadınlarından belediye bünyesinde alınarak burada satışa sunulacak. Bu anlamda Sarıkaya’lı kadınların ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına destek sağlanacak. Ayrıca açıklanan kadınlara yönelik bu iki proje sayesinde ilçemizde yaşayan kadınlar istihdam edilecek ve yeni bir iş sahası oluşturulacak.
Başkan Adayı Erbek’in bir diğer projesi engelli çocuğu olan annelerimiz için engelsiz yaşam merkezi projesi. Engelsiz yaşam merkezinde fizyoterapi ve psikoterapi gibi sağlık bölümlerinin yanında farklı alanlarda eğitimlerin verileceği sınıflar bulunacak. Aynı zamanda tesiste engellilerin sanatla, sporla ve sosyal hayatla iç içe olmasını sağlayacak atölyeler, spor alanları, toplantı salonları, sergi alanlarının yanı sıra yemek ve kafeterya bölümü ve ayrıca engelli çocuklar için engelsiz oyun parkı da yer alacak. Bu proje ile de engelli çocuğu olan annelerin kıymetli evlatlarıyla bir süreliğine bu merkezde ki uzman personel ilgilenecek bu annelerin sorumlulukları belediye eliyle hafifletilmiş olacak.
Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek ilçemiz kadınlarına yönelik projelerinin daha devam edeceğini ve seçim zamanına kadar hayata geçirilmesini planladıkları projelerini peyder pey zamana yayarak kamuoyuna açıklayacaklarını belirtti. Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.