Anasayfa / Güncel / KONUKLAR’DA SEL FELAKETİ

KONUKLAR’DA SEL FELAKETİ

Çayıralan ilçesine bağlı Konuklar Beldesinde yaşanan sel felaketinden sonra can kaybı yaşanmazken evlerde ve yollarda büyük oranda maddi hasar meydana geldi.
Konuklar Belediye Başkanı Veteriner Hekim Oğuzhan Karaca, Pazartesi günü etkili olan yağmurda birçok evleri su bastığını ancak can kaybı olmamasının büyük bir teselli olduğunu söyledi.
“Dün Konuklar Beldemizde yaşanan sel felaketi sonrasında sulama kanallarımız yetersiz kaldığından dolayı evlerimizi su bastı.
Ayrıca selden dolayı istinat duvarları ve yollarımızda bulunan taşlar sele dayanamayarak söküldü.
Şuanda AFAD Ekiplerine müracaat ederek hasar tespiti yapmalarını istedik” dedi.
Yeni yağmur olaylarına karşı tedbirleri almaya başladıklarını belirten Karaca, “Şuanda çamur ve kum ile dolan su kanallarımızı ekiplerimiz açıyor. AFAD ekiplerini gelip yapacakları incelemeler sonrasında hasar tespiti tam olarak ortaya çıkacak. Bir ailemiz çok perişan bir durumda. Evleri ve eşyaları kullanılamaz hale geldi. Devletimizin de desteği ile yapacağımız çalışmalar ile su kanallarını genişleteceğiz. Bu felaketten evleri eşyaları zarar gören vatandaşlarımıza elimizden gelen maddi manevi tüm yardımı sağlayacağız” diye konuştu.
Haber Merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.