Anasayfa / Güncel / KOP PROJESİ TANITILDI

KOP PROJESİ TANITILDI

KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında desteklenen ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ilçe Ziraat Odası Başkanlığınca hazırlanan “KOP ile Sarıkaya’da koyun yıkama makineleri yaygınlaştırma projesi hayata geçti.
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Süleyman Doğan törende yaptığı açıklamada İlçemizde küçükbaş hayvan yıkama (dezenfeksiyon) makinası üreticilerimizin hizmetine, sunulmaya başlanmıştır. “Koyunların mikroplardan ve parazitlerden temizlenmesini sağlayan mobil koyun yıkama makinası, köy köy gezerek koyun yetiştiricilerine hizmet verecek üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.
Düzenlenen törene Kaymakamımız Selami Işık, ilçe Tarım ve Orman Müdürü Süleyman Doğan, Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör ve Türkiye Muhtarlar Derneği Sarıkaya Şube Başkanı Mesut Duru katıldı.
Üretici çiftçilerimize bu hizmeti getirdikleri için ilçe Tarım ve Orman Müdürü Süleyman Doğan, Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör’e teşekkür ediyoruz. Haber merkezi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.