Anasayfa / Sarıkaya /   KÜLLİYEDE İLK DERS

  KÜLLİYEDE İLK DERS

Akdağmadeni ilçesinde 2015 yılında inşaat çalışmalarına başlanılan İmam Hatip Külliyesi faaliyete geçti.

50 dönüm arsa içerisinde iki binadan oluşan İmam Hatip Külliyesi; 48 derslik  Anadolu İmam Hatip Lisesi, 11 derslikli İmam Hatip Ortaokulu,  250’şer kişilik iki  öğrenci pansiyonu, uygulama camii, spor salonu ve sosyal alanları bulunan Akdağmadeni İmam Hatip Külliyesi’nde ki çalışmalarda sona gelindi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan yaptığı açıklamada Akdağmadeni İmam Hatip Külliyesi içerisinde bulunan İmam Hatip Ortaokulunun 11 derslikli 250 öğrenci kapasiteli, 20’şer kişilik sınıflardan oluştuğunu ve son teknoloji etüt merkezlerinin bulunduğunu kaydetti.

2015 yılında başlanılan külliyenin hızlı bir şekilde tamamlandığını, 2017 yılı ikinci eğitim-öğretim yılında Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin de faaliyete gireceğini belirten Ersoy Ceylan “Yapılan külliyenin son teknoloji eğitim materyalleriyle donatılığını, hiçbir eksiğinin olmadığını dile getirdi.

Ceylan “İmam Hatip okullarında verilen doğru ve güvenilir dini eğitimle insanların, dinini ve maneviyatını doğru öğrenmiş ve geleceğe ümitle bakan bir toplum haline geleceğini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan  Geçmişten günümüze eğitim sistemimize çok önemli katkılar sunan, dinimizin, kültürümüzün ve değerlerimizin en iyi şekilde öğretildiği İmam Hatip Okullarımız, zaman zaman çeşitli engellemelere maruz kalmasına rağmen, aziz milletimiz tarafından sahiplenilmiş, bu sayede misyon ve vizyonuna uygun eğitim vermeye devam etmişlerdir. İnşallah ilçemizde de bu anlamda daha iyi şartlarda eğitim verecek İmam Hatip Külliyesinin yapımında katkıları olan Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’a, Belediye Başanı Suphi Daştan’a ve katkıları olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

külliyede ilk ders

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
COŞKULU BİR ŞEKİLDE YAPILDI

Sarıkaya Belediyesi geçtiğimiz hafta Cuma günü Sarızeybek Kültür Merkezi’nde Anneler Günü programı düzenledi. Düzenlenen program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.