Anasayfa / Güncel / OKSİJEN ADAM İŞ BAŞINDA

OKSİJEN ADAM İŞ BAŞINDA

İlçemizde Oksijen Adam olarak bilinen Karataş Spot mağaza işletmecisi Abdullah Karataş 3800 Sarı ve Kara çam ağacını toprakla buluşturduk dedi.
Sarıkaya başta olmak üzere Yozgat ve ilçelerini yeşillendirmek için emekli maaşını ve hatta iş yerinden elde ettiği gelirin büyük bir kısmını çeşitli ağaç fidanları almak için harcayan oksijen Adam Abdullah Karataş yediden yetmişe tüm Yozgat halkının gönlünde taht kurdu.
Geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günü ilçemiz Yahyasar evlerinde bulunan Yahyasaray camii’nin bahçesine ve önündeki alana ağaç dikiyor.
Sarıkaya halkının büyük ilgi gösterdiği ağaç dikme kampanyasına ilçe Müftümüz Zühdü Elveren hocamızda eşlik etti. Müftü Elveren Abdullah Karataşı tebrik ederek son derece yüce bir görev yapıyor. Dedi.
İlçe Müftüsü Zühdü Elveren Hoca yaptığı açıklamada; “İlçe müftülüğü olarak hayırsever güzel insan Abdullah Karataş Bey’in tertip ediyoruz. Çam ağacı dikimi faaliyetine iştirak ettik. Sarıkaya’yı yeşillendirmek için gösterdiği gayret takdire şayandır. Kendisini tebrik ediyoruz.
Enes İbni Mâlik radıyallahu anh’den rivâyet edildiğine göre Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Herhangi birinizin elinde bir hurma fidanı varken, kıyâmet kopacak olsa, derhal onu diksin!”
Heysemî, Mecmeu’z-zevâid, IV, 63 (Bezzâr’dan naklen) diyerek ağaç dikmenin faziletini de açıklamış oldu.
Yıllardır takip ettiğimiz ve yakında tanıdığımız Abdullah Karataş’ı yine tebrik ediyor, faaliyetlerinin devamını diliyoruz. Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.