Anasayfa / Güncel / OKSİJEN ADAMDAN BELEDİYEYE AĞAÇ

OKSİJEN ADAMDAN BELEDİYEYE AĞAÇ

İlçemizin oksijen adam diye adlandırdığı Sarıkaya’nın sevilen esnaflarından Karataş Spot elektronik bayii ve Uğur Derin Dondurucuları Sarıkaya bayii Abdullah Karataş yine kendine yakışanı yaparak Sarıkaya belediyesine ağaç bağışladı.
Oksijen adam Abdullah Karataş bin adet Top Akasya ile 60 adet ıhlamur ağacını Sarıkaya belediyesi ekiplerine teslim etti. Sarıkaya belediyesi ekipleri ise özellikle Sarıkaya fizik Tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulunun yolları olmak üzere Sarıkayanın çeşitli yerlerine dikimini gerçekleştirdi.
Gazetemize bir açıklama yapan Abdullah Karataş; “ben emekli olduktan sonra bir karar verdim. Ağaç dikmek. Bu hayalimi yıllar önce başlattığım ağaç dikme kampanyası ile gerçekleştirmeye başladım. Her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce ağaç diktim ve dikilmesine vesile oluyorum. Allah her kesin hayırlarını kabul etsin. Bu seferde top akasya ile ıhlamur ağacı dikimine vesile oldum. Halkımız Hacı Hasan Bor parkı yolunda ve Üniversitemizin yolunda gezerken ıhlamur ağaçları altında gezecek. Bu ıhlamurlardan toplayıp çayını içecek ve kışın soğuk algınlığı ve gripten korunacak. Ben ağaç diktikçe ve dikilmesine vesile olduğumda çok mutlu oluyorum. Elimden geldiğince okullara camilere ve vatandaşlara ağaç fidanı dağıtıyorum. İnallah onlarda güzel yerlere dikimini yapıp bakımını da ihmal etmezler.” Dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.