Anasayfa / Güncel / SAĞLIK OCAĞI HİZMETE AÇILDI

SAĞLIK OCAĞI HİZMETE AÇILDI

Sarıkayanın ilk sağlık ocağı yeni binası ile vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Resmi adı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile sağlık merkezi ve 112 hizmet binası olan sağlık ocağımız düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Geçen hafta Çarşamba günü düzenlenen törene Yozgat Milletvekillerimiz Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, ve Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Valimiz Ziya Polat, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, İl Sağlık Müdürü Dr.Fatih Şahin, Sarıkaya kaymakamı Selami Işık, Karayakup Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, Siyasi parti temsilcileri, Sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat’ın sağlık üssüne döndüğünü belirtti.
Bozdağ konuşmasında, “Yozgat son dönemlerde yapılan yatırımlar ile adeta bir sağlık üssüne dönüşmüştür. Türkiye’nin ilk şehir hastanesi Yozgat’a açılmıştır. Yozgat’lılar ve Sarıkaya’lılar her şeyin en iyisine layıktır. Bu değerli eserin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milletvekilimize, İlçemizin Kaymakamına, müteahhit firmaya, özel idaremizin kıymetli çalışanlarına, İlçe başkanımıza, velhasıl kelam bu işin takibinde, koordinasyonunda, inşasında emeği geçen her bir kardeşime ayrı ayrı şahsım ve arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Daha sonra Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de, her şeyin başının sağlık olduğunu sözlerinde belirterek,“Projesinde aşamasından, bugüne gelmesine kadar takipçisi olduğum; Sarıkaya İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Merkezinin açılışının mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık kompleksimiz güzel Sarıkayamıza hayırlı olsun” diye sözlerini tamamladı.
Yozgat Valimiz Ziya Polat’ta sağlık kompleksinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından Milletvekilleri Bekir Bozdağ ve Yusuf Başer, Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, Kaymakam Selami Işık, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin sağlık kompleksinin açılışını gerçekleştirerek, binayı gezdi.
Sarıkaya Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile sağlık merkezi ve 112 hizmet binası açılışının ardından TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ile Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer Sarıkaya’da muhtarlar toplantısına katılarak muhtarların sorunlarını dinledi.
Toplantıya Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz ve Sarıkaya Kaymakamı Selami Işık da katıldı.
Muhtarlarla yapılan toplantının ardından, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ile Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Sarıkaya Ak Parti İlçe Teşkilatında yol ve dava arkadaşları ile biraraya geldi.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.