Anasayfa / Güncel / “Sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın”

“Sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın”

“Sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın”

Sarıkaya Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yapılan etkinlikte aile hekimliğinin önemine dikkat çekildi. Etkinlikte, “Sağlığınızın korunması, erken teşhis ve tedavi için yılda en az bir defa aile hekimine gitmeyi unutmayın” mesajı verildi.
Sarıkaya Devlet Hastanesi ve ilçe genelinde vatandaşlara aile hekimliğinin önemini göstermek amacıyla bilgilendirici broşürler dağıtılıp, uyarıcı afişler asıldı.

Hastanede, “Sağlıklı bir yaşam için aile hekiminizi erken tanıyın” etkinliği düzenlendi. Aile hekimliğinin önemine farkındalık oluşturmak amacıyla Toplum sağlığı merkezi giriş bölümünde bilgilendirici broşürler dağıtılıp, uyarıcı afişler asıldı.
Etkinlikte, “Sağlığınızın korunması, erken teşhis ve tedavi için yılda en az bir defa aile hekimine gitmeyi unutmayın” mesajı verilirken, bireylere yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmadan sağlık hizmeti vermek üzere uzmanlaşmış doktor olan aile hekimlerinin, ailelere, yaşadıkları toplumla birlikte birincil ve sürekli bir sağlık bakımı sunduğu, fiziksel, psikolojik ve sosyal problemleri yönlendirdiği ve diğer uzmanlıklara ihtiyaç olduğunda kapsamlı sağlık bakımı verilmesini koordine etmekte olduğu ifade edildi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANADOLU LİSESİ HAYIRLI OLSUN

Anadolu Lisesi Sarıkaya’mıza hayırlı olsun. Başlığı altında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sarıkaya Ak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir