Anasayfa / Güncel / SARIKAYA BELEDİYE MECLİSİ’NDEN
FİLİSTİNE DESTEK BİLDİRİSİ

SARIKAYA BELEDİYE MECLİSİ’NDEN
FİLİSTİNE DESTEK BİLDİRİSİ

Sarıkaya Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısında, İsrail’in Filistin’i hedef alan saldırılarına ilişkin yayımlanan ortak bildiride, “Gazze’de Filistinliler ile birlikte insanlığın da ölmemesi için uluslararası toplumu, İsrail güçlerini durdurmaya ve insani yardımların bölgeye sürekli ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasının devamını sağlamaya çağırıyoruz.” görüşü paylaşıldı.
Sarıkaya Belediye Meclisi’nin bildiri metnini Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel okudu ve bildiri metninde şu ifadelere yer verildi; Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’teki Mescid-i Aksa’nın da içinde yer aldığı Filistin topraklarında, İsrail ordusunun, başta Gazze’deki sağlık kuruluşları olmak üzere, okul ve mülteci kampı gibi sivil alanları bombalayarak yaptığı katliamı, T.C. Sarıkaya Belediye Meclisi olarak şiddetle kınıyoruz.
  Masum çocukların ve sivillerin öldürülmesi hiçbir şart ve ahvalde kabul edilemez. İsrail güçlerinin bir hastaneyi vahşice bombalamasıyla 500’e yakın Filistinlinin şehit edilmesi ve bir o kadarının da yaralanması, bütün insanlığın vicdanını yaralamıştır. İsrail ordusunun, bölgede sivillere yönelik saldırılarına devam ediyor oluşu da endişeleri artırmaktadır. Filistinli kardeşlerimizin acısı tüm vicdanları dağlamıştır.
  Sarıkaya Belediye Meclisi olarak, Gazze’de Filistinliler ile birlikte insanlığın da ölmemesi için uluslararası toplumu, İsrail güçlerini durdurmaya ve insani yardımların bölgeye sürekli ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasının devamını sağlamaya çağırıyoruz. Gazze halkı ve Filistin ile tam dayanışma halindeyiz.
Tarihte eşine rastlanmayacak bu modern barbarlığı ve vahşice saldırıları, tüm kalbimizle kınıyoruz. Ayrıca, Türk ve Müslüman alemini de vahşetin ve katliamın bir soykırıma dönüşmeden durdurulup, barışın tesis edilmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.”dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.