Anasayfa / Güncel / SARIKAYA BELEDİYESİ’NDEN YENİ TAZİYE KONAĞI

SARIKAYA BELEDİYESİ’NDEN YENİ TAZİYE KONAĞI

Hizmetlerine ara vermeden devam eden Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Sarıkaya Belediyesi Taziye Konağı.
Edindiğimiz bilgilere göre yeni yapılacak olan Taziye Konağı önceki yapılan taziye evlerine göre biraz daha detaylı düşünülmüş ve projesi ona göre hazırlanmış. Daha doğrusu proje aşaması %90 seviyesinde.
Yeni Taziye Konağı inşaatı Karşıyaka Mezarlığı yanına yapılan yeni mezarlığın yan tarafında yer alan boş araziye yapılacak. İçerisinde erkek ve kadınlar için ayrı ayrı olmak üzere iki taziye salonu bulunacak. Biraz daha detaya inecek olursak bina içerisinde lavabolar, mescid, çay ocağı, yemek salonu ve küçük bir ara bahçesi olacak. Toplam 300 metrekare kapalı alanı olacak.
Başkan Açıkel geçtiğimiz hafta bu yeni projenin yapımı için start verdiklerini kendi sosyal medya hesabından ve Sarıkaya Belediyesi sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşmıştı. Bizde bunun üzerine projeyle ilgili küçük bir araştırma yaparak bazı detayları öğrendik ve gazetemiz aracılığıyla siz değerli okurlarımızla paylaştık.
İnşallah yapılacak olan bu taziye konağının da yapım aşamasında tüm detaylarını yine gazetemizde siz kıymetli hemşehrilerimize aktaracağız. Taziye Konağı Projesinin şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Haber Yasemin TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.