Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA İLÇE TEŞKİLATINDAN ZİYARET

SARIKAYA İLÇE TEŞKİLATINDAN ZİYARET

Sarıkaya Ak Parti ilçe teşkilatı, Partililer ve sivil toplum kuruluşları başkanları geçen hafta Ankara’ya giderek Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ başta olmak üzere Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Sarıkaya heyeti ilk olarak Adalet Bakanlığna giderek Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ’ı ziyaret etti. Adalet Bakanı Bozdağ, Sarıkaya’dan gelen bu ziyaretin kendisini çok memnun ettiğini ve bu ziyaretten dolayı da onur duyduğunu belirtti. 1 Kasım seçimlerinde, Sarıkayalıların göstermiş olduğu gayretlerden dolayı, yaptıkları çalışmalardan ve akıttıkları terden dolayı şükranlarını sunandu, Bakan Bozdağ; “Sarıkaya’da gerçekten büyük bir başarı elde etti” dedi.
Yozgat’ta da çok büyük bir başarı elde ettikleri belirten Bozdağ, “Bu da emekle, işin ucundan tutmayla, gönülden çalışmayla oldu. Onu da sizler yaptınız. Her geldiğimizde de bu gayreti ve samimiyeti hepinizde ayrı ayrı gördük. Onun için hem size, hem de sizin şahsınızda Sarıkaya’daki bütün hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Rabbim, bizlere milletvekilliği gibi şerefli bir görevi nasip etti, milletvekillerimiz arasından bize bakanlık görevini nasip etti” görüşlerine yer verdi.
Milletvekilliği ve bakanlık görevlerinin şeref ve takdir görevleri olduğunu savunan Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile göreve geldik. İnşallah bu görevi şerefle yapmak ve bunu başarı ile taşımak için bundan sonra elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Yozgat bizim için son derece önemli, Sarıkaya’mız önemli, 13 yıl içerisinde Sarıkaya’da, Yozgat’ta, başladığımız, bitirdiğimiz ve planda olan pek çok iş var. İnşallah onların üzerine yenilerini koymak, yenilerini ilçelerimize kazandırmak bizim için namus borcudur. Biz, bu borcumuzu çalışarak ödeyeceğiz. Ödemeye de gayret edeceğiz inşallah. Hepimiz beraber çalışırsak, birlikte olursak yapamayacağız iş, aşamayacağımız iş olmaz. İnşallah bu koşuşturmayı dört yıl içerisinde hepimiz başarıyla yapabiliriz.”dedi.
Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de, bundan sonra daha gayretli olmaya çalışacaklarını, 1 Kasım seçimlerinde üstün gayretlerinizden dolayı ve Yozgat’ta bir tarih yazdırdıklarından dolayı ziyarete gelenlere ve tüm Sarıkayalı hemşerilerine ayrı ayrı teşekkür ederim dedi.
Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal da, 1 Kasım’da Yozgat ve Sarıkaya’nın bir tarih yazdığını savunarak Sarıkaya’nın da bunda büyük bir katkısı olduğunu ifade etti. Soysal, Sarıkayalıların göstermiş olduğu başarı ve çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sundu. Adalet Bakanlığındaki ziyaret sona erdikten sonra Heyet TESKOMB Genel Merkezine doğru hareket etti.
AKGÜLÜ ZİYARET
AK Parti Sarıkaya İlçe Teşkilatı,Partililer AK Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı İlçemizin gururu Sayın Abdulkadir Akgül’ü TESKOMB Genel Merkezi’nde, ziyaret etti.
Akgül, Sarıkaya heyetine yaptığı konuşmasında, yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sarıkayalıların göstermiş olduğu bu nazik ziyaretin kendisini onurlandığını ifade eden Akgül, Sarıkaya’nın 1 Kasım’da büyük bir başarı gösterdiğini söyledi.
Hem Yozgat’ın hem de Sarıkaya’nın 1 Kasım’da bir tarih yazdığının altını çizen Akgül, Sarıkaya’nın kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.
Akgül, konuşmasına şöyle devam etti: “Sarıkaya’da bir çok yapılan hizmet var, bu hizmetlerin de devamı için şahsım, bakanımız ve milletvekili arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşımızın faydasına olacak her hizmet için koşturacağız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Sarıkaya’da çok güzel işler oldu.
İSTİMLAK İÇİN 10 MİLYON HAZIR
Roma Hamamı kazı çalışmaları sayesinde büyük bir tarihi ortaya çıkardık. O tarihi de turizme kazandırmak için çabalarımız devam edecektir. Roma Hamamı kazılarının genişletilmesi için çevresinin temizlenmesi gerek. bunun içinde çevredeki binaların istimlak edilip yıkılması gerekiyor. çalışmalarımız neticesinde 10 milyon lira ilk etap için hazır. Baran Caddesinde roma hamamına paralel binaların istimlakı için 10 milyon lira hazır. daha 200 milyon lira gerekiyor bunu da bulacağız projemiz hazır. ama 10 milyonluk ödeneği hazır ettik ilk etapta baran caddesindeki roma Hamamına paralel binalar yıkılacak. Daha sonra çevresi, Öte yandan yüksekokulun bütün çalışmaları bitti. Bozok Üniversitesi senatosundan onayı çıktı, Yükseköğretim Kurulu’ndan da onayı çıktı. Geriye sadece okula hoca bulmak kalıyor. Bu büyük bir bölüm olduğu için de hoca sıkıntısı oluyor. Bulduğumuz hocaları da ikna etmek için, Sarıkaya’da görev yapmaları için fazladan bir çaba göstereceğim. İnşallah hep birlikte, sizler için, Yozgat için, Sarıkaya’mız ve bütün köylerimiz için büyük hizmetlere imza atacağız. Ben hepinize, buraya kadar zahmet edip gelen her bir arkadaşımıza ve sizlerin şahsında tüm Sarıkayalı hemşerilerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum.”dedi. heyet daha sonra hatıra fotoğrafı çektirerek ilçemize doğru hareket etti.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.