Anasayfa / Sarıkaya / doğalgaz boru hattı için kamulaştırılacak bölgeler

doğalgaz boru hattı için kamulaştırılacak bölgeler

 

Akdağmadeni ve Sarıkaya ilçesi doğal gaza kavuşuyor.
Akdağmadeni ve Sarıkaya ilçeleri doğal gaz boru hattı projesi nedeniyle bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Buna göre Bakanlar Kurulu, Akdağmadeni ve Sarıkaya ilçelerinde doğal gaz boru hattı projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla, güzergaha isabet eden taşınmazlarla proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından kamulaştırılmasını kararlaştırdı. Bizde ilçemizde Sarıkaya Belediye başkanı Ömer Açıkel’e Doğalgazın ne zaman ilçemizde olacağını sorduk. Açıkel; Kamulaştırma çalışmaları Mart Nisan gibi sonuca ulaşır ve hemen boru hattı döşeme ihalesi yapılır. Botaş malzeme ve boru alım ilanını yayınladı bu ay içerisinde döşenecek boruların ihalesi sonuçlanır. Borular alınır daha sonrada yapım ihalesi yayınlanır ve umuyorum mayıs haziran gibi ana hattın döşenme işlemine başlanır. Ana hat geldikten sonra da değiştirilmezse çiğdemoğlu mevkinden ilçemize dağılmaya başlanır. Buradan da Karayakup, Çıkrıkçı Hasbek , Hisarbey arazisinden Akdamadeni’ne bağlanır. Dedi.

İŞTE DOĞALGAZIN GEÇECEĞİ YERLERİN HARİTALARI

img_9012 img_9013 img_9014 img_9015 img_9016 img_9017 img_9018

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir