Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI.

SARIKAYA’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI.

İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. yılı kutlama etkinliklerine katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. yılı törenlerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü Harun Günaydın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından öğrenciler ve öğretmenler saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Anıt önündeki törenlerden sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Barbaros İlköğretim Okulu önünde devam etti.

TÖRENLER BARBAROS İLK VE ORTAOKULU BAHÇESİNDE DEVAM ETTİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Günaydın yaptı. Günaydın, konuşmasında Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 96 yılını kutluyoruz.

23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.Dünyada çocuk bayramı olan tek Kutlayan ülkeyiz

Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar varolabilmektir.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

Bu gün sizin gününüz. bizlerin sizlerden beklentisi, Ülkemizi Dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız, çalışmanız, çalışmanız. Hızla  değişen bu dünyada ülkemizin adını Bilimde, Fende, Teknolojide, Sanayi de ve en önemlisi eğitimde   altın harflerle yazdırmanız.

Hepinizin bayramını en içten duygularla kutlar,Sevgi ve saygılar sunarım.dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler izlendi.

 

Gösterilerin ardından, çeşitli yarışmalarda ve futbol turnuvalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve kupaları verildi.

Öte yandan bazı öğrencilere de ilçe protokolü tarafından Sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu bisikletler takdim edildi.

HABERİN FOTOLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

https://www.facebook.com/139469636107192/photos/a.1010454982341982.1073741827.139469636107192/1010455015675312/?type=3&theater

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.