Anasayfa / Güncel / SARIKAYADA KURBAN BAYRAMI

SARIKAYADA KURBAN BAYRAMI

Kurban Bayramı resmi bayramlaşma ve ziyaret programı yoğun geçti. İlk olarak bayramlaşma programı kurban bayramı arefe gününde başladı. Kurban bayramı vesilesi ile Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl ve Sarıkaya Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen ilçemiz Karşıyaka mezarlığı Şehitliğinde Aziz Şehitlerimizi kabirleri başında ziyaret edilerek şehitlerimiz ruhu için Kur’an-ı Kerim okunarak kabristan başında dua edildi.
Ardından Kaymakam Serin, Sarıkaya Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek “Şehit aileleri ve Gazilerimizin başımızın tacı olduğunu belirtti” Devlet ve millet olarak şehitlerimizin bize emaneti olan değerli ailelerine minnet borçlu olduğumuzu ve her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olduğumuzu ifade eden Kaymakam Serin, Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilediğini söyleyerek Kurban Bayramlarını tebrik etti. Daha sonra Kaymakam Samet Serin, Kurban Bayramı öncesi ilçemizde ikamet eden kahraman şehitlerimizin kıymetli aileleri ve cesur yürekli gazilerimize evlerinde ziyarette bulunarak bayramlarını kutladılar.
Ayrıca kurum amirlerimiz gün içerisinde ilçemiz ve köylerinde ikamet eden Şehit Ailelerini ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladılar.
İkinci etkinlik ise bayramın ikinci günü hacı hasan bor parkında gerçekleşti. Buradaki program resmi bayramlaşma programı oldu. Bayramlaşma törenine Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İlçemiz Hacı Hasan Bor Parkında düzenlenen bayramlaşma programında birlik, beraberlik ve paylaşma duygusu ön plana çıkarken, Kaymakam Samet Serin, tüm Sarıkayalıların Kurban Bayramlarını kutlayarak aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutluluk içinde bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu.
Son etkinlik ise bayramda mesai yapan kurum ziyaretleri oldu. Yile ilçe kayamakamı Samet Serin, İlçemiz Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ile ilçemiz Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdürü Evren Seven, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Öcal, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Alpaslan Erbek Sarıkaya Devlet Hastanesini ziyaret ederek görevi başındaki personellerin bayramları kutlayarak hastanede acilde bulunan ve yatan hastalara geçmiş olsun temennisinde bulunuldular.
Daha sonra sırasıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına geçilerek görevi başındaki personellerin bayramları kutlandı. Sarıkaya da resmi bayramlaşma programı bu etkinliklerden sonra sona erdi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.