Anasayfa / Güncel / SOSYAL MEDYADA BAŞKAN AÇIKEL RÜZGÂRI

SOSYAL MEDYADA BAŞKAN AÇIKEL RÜZGÂRI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımını yaptığı ve çok dikkat çeken paylaşım serisi “ 5 YILA SIĞDIRABİLDİKLERİMİZ” başlıklı paylaşımlarını bizlerde sosyal medya kullanmayan hemşehrilerimiz için ele aldık.

Aslında konunun özü Başkan Açıkel döneminde yapılan göze çarpan hizmetlerin günlük olarak paylaşılması ve bu yatırımların aslında üzerinden zaman geçtikçe hafızalardan silinmemesini sağlamak.

Bizde yoğun çalışmaları olduğunu bildiğimiz Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ile bir görüşme yaparak bu paylaşımları derledik.

Şekerpınar Parkı

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ilk paylaşımını 8 Ocak 2019 Salı günü Şekerpınar Mahallesi Parkını paylaşarak başladı. Şekerpınar mahallesinde yer alan bu park Başkan Açıkel tarafından yapılan ilk hizmetlerden birisi. Aile dinleme yerleri, çocuk oyun alanları, eğitici faaliyetler bölümü, umumi tuvaletleri, satış alanı ve yürüyüş yolu olan belki de Sarıkaya’da bu özellikleri barındıran ilk park olarak göze çarpıyordu. Bildiğimiz üzere Başkan Açıkel’in seçim vaatleri arasında yer alan her mahalleye bir park yapacağız sözü de bu hizmetle başlamış oldu.

Osmangazi Mahallesi Parkı

Başkan Açıkel’in yapmış olduğu ikinci paylaşım ise yine Osmangazi Mahallesine 2018 yılı içerisinde yapılan Şehit Osman Gazi Çetingöz Parkı oldu. Trabzon’un Maçka ilçesinde 2017 Mayıs ayında teröristlerle çıkan çatışma sonucu Şehit olan hemşehrimiz Şehit Osmangazi Çetingöz’ün adının verildiği ve Osmangazi mahallemizde yer alan bu parkta Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından ilçemize kazandırılan bir hizmet olarak hafızalardaki yerini aldı. İçerisinde çocuk oyun alanı, yeşil alan ve aile dinlenme yerleri bulunan park mahalle sakinleri içinde nefes alacak bir ortam oluşmasını sağladı.

Kızılelma Şehitlik Anıtı

“5 Yıla Sığdırabildiklerimiz” paylaşımlarının üçüncü paylaşımı ise Başkan Açıkel’in seçim meydanında sözünü verdiği ve ilçemizin tam ortasına yapacağız dediği Kızılelma Şehitlik Anıtı. Daha önceleri yerinde atıl vaziyette bir park bulunan ve deyim yerinde ise tinercilerin mekânı olan bölge bambaşka bir görünüme kavuştu. Öncelikle eski park eşyaları sökülerek temizlenen yerde yapılan çalışmalar sonucunda ilçemizin en merkezinde yerinde içerisinde Aziz Şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu ve tasarımı da ilçemize özgü olan Kızılelma Şehitlik Anıtı yapıldı. İçerisine yerden toplam yüksekliği 28 metreye ulaşan bir bayrak direği dikildi ve ay yıldızlı bayrağımız ilçemizin merkezinde dalgalanmaya devam ediyor. Ayrıca Türk Bayrağının hemen dibinde yerden toplam yüksekliği 8  10 metre arasında olan ve tasarımı Kızılelma ismine uygun bir anıt yapıldı.

Çöp kamyonu

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in dördüncü paylaşımı ise ilçemize hibe olarak kazandırılan çöp kamyonu oldu. Son sistem özelliklerle donatılan ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından hibe edilen çöp kamyonu geldiği gün itibariyle ilçemizde gece vardiyasında çalışmaya başlatılmış bulunmakta.

Bekir Erbek Engelsiz Sosyal Yaşam Parkı            

Başkan Açıkel’in beşinci paylaşımı ise 2018 yılında tamamlanan ve hem Beyazıt Mahallesi sakinlerine hem de Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine hitap eden Bekir Erbek Engelsiz Sosyal Yaşam Parkı. Yapımı tamamlanan ve mahalle sakinlerinin hizmetine açılan bu park içerisinde aile dinlenme yeri, çocuk oyun aletleri, spor aletleri, yeşil alanı ve belki de en önemlisi engelli vatandaşlar için özel olarak hazırlanmış içeriğiyle göze çarpıyor.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK AŞI 90 YAŞ ÜZERİNE

Sarıkaya Toplum Sağlığı Merkezinden yapılan açıklamaya göre Sağlık çalışanlarından sonra ilk aşılama Sarıkaya’da ikamet eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir