Anasayfa / Güncel / SUYU SARIKAYA HALKINA UCUZA KULLANDIRACAĞIZ

SUYU SARIKAYA HALKINA UCUZA KULLANDIRACAĞIZ

10 Ocak çalışan gazeteciler günümüzü kutlamak için gazetemize gelen İYİ Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Vahit Ateş gazeteciler gününü kutladı.
Gazeteci Mustafa Tek ile bir süre sohbet eden Başkan Adayı Vahit Ateş bazı projeleri hakkında da bilgi verdi. Vahit Hoca diye ilçemizde tanınan Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Vahit Ateş Sarıkaya’da içme suyunu bedavadan biraz pahalı yapacağız dedi. Vahit Ateş Sarıkaya Belediyesinin su da en fazla maliyeti elektrik gideri diyerek şöyle konuştu. Biz göreve geldiğimiz anda su kuyularının yanına GES güneş enerji santrali, eğer rüzgrlanma yeterli ise RES rüzgar enerjisi santrali yapacağız. Böylelikle suyun maliyetini çok düşüreceğiz. Bu düşen maliyeti de ev ve iş yerlerine yansıtıp düşük maliyetli su kullanılmasını sağlayacağız.
Bilindiği üzere hijyen çok önemli. Hijyen ve temizlikte su ile olur. İlçemizde suyu en fazla kullanan sektörler hizmet sektörleri. Kahvehaneler, Kafeler, Lokantalar, Yemek işi ile uğraşan bütün sektörler, Berberler ve aklımıza gelecek suyu çok kullanmak zorunda olan esnaflarımıza suyu maliyetinden vereceğiz. Çünkü gıda işi ile uğraşan firmalar bulaşıklarını ve temizliklerini fazla yapsın. Su faturasından korkmasınlar. Halkımızın hijyeni çok önemli temizlik imandan gelir. Bu yüzden temiz hijyenik iş yerleri için suyu maliyetine vereceğiz.
Sarıkaya da yapacağımız yatırımların, binaların üzerini güneş enerjisi panelleri ile donatacağız. Hem o binanın elektrik masrafını sıfıra indireceğiz hem de artan elektriği satıp parası ile belediyemize gelir elde edeceğiz.
İlk önce yeni belediye binasının üstünü güneş panelleri ile kaplayıp belediyeyi elektrik faturasından kurtaracağız.” Dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.