Anasayfa / Güncel / TEPEDOĞAN KÖYÜ BİRLİK VE BERABERLİK GECESİNDE ŞEHİTLER ANILDI

TEPEDOĞAN KÖYÜ BİRLİK VE BERABERLİK GECESİNDE ŞEHİTLER ANILDI

Geçtiğimiz Çarşamba günü Mehmet Oğulları Otelde İlçenin Tepedoğan Köyü Nüfusuna kayıtlı köylülerin bir araya geldiği Birlik Beraberlik ve Dayanışma gecesine katılım yoğun oldu. Programı Köy Muhtarı Fevzi Şenyürek beraberinde Tepedoğanlı mahalle muhtarları, Yenidoğan mah. Muhtarı Yalçın Savacı, Fatih mahallesi Muhtarı Sezgin Savacı, Kazım Karabekir mah. Muhtarı Ersin Güler ve Hürriyet Mah. Muhtarı Celal Odabaşı’nın organizasyonu ile ilk defa geniş katılımlı bir gece düzenlendi. Daha önceden planlanmış ancak geçtiğimiz günlerde yürekleri yakan 12 şehit’in gelmesiyle program ertelenmişti. Program Şehitler için Kur’an tilaveti ve dualar okunarak başladı.
Saat 18.00 de başlayan Birlik Beraberlik ve Dayanışma gecesinin açılış konuşmasını Tepedoğan köyü muhtarı Fevzi Şenyürek yaptı. Şenyürek konuşmasında “ Değerli köylülerim protokolümüzün değerli üyeleri Kayseri den davetimize icabet eden Kayseri Bozok Derneği Başkanı Sayın Prof.Dr.Kuddusi Erkılıç Genel Sekreter İlhan Şenol Dernek üyesi Hünkar Orhan Özay ve iki değerli ozanımız Aşık Cefai Galip Güler ile Genç Ozanımız Halil Daylak gecemize teşrif ederek bizlere onur verdiler beş muhtarımızla birlikte ilk defa düzenlediğimiz gecemize hoş geldiniz köyümüzle ne kadar gurur duysak az hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Kayseri Bozok ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Göz Ana Bilim Dalı Doktoru Prof.Dr.Kuddusi Erkılıç Konuşmasında şunları söyledi. “Değerli muhtarlarımızın bu nazik davetlerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Tepedoğan köyüne daha öncede gelmiştim. Köy konağında yine güzel bir program olmuştu. Bizler tarihten gelen bağlarımızı zengin kültürümüzü yaşatmak adına çaba sarf ediyoruz gayret gösteriyoruz. Birliğiniz Beraberliğiniz daim olsun inşallah daha kapsamlı programlarda yine birlikte oluruz. Emeği geçenleri kutluyorum.”dedi.
Şehit Cenazelerinden dolayı manevi havası yüksek gecede Ozanlarda Milli ve Manevi duygu yüklü eserlerini okumak suretiyle salonu coşturdu. Coşkulu alkışlar ile Vatanın Birliği ve Bütünlüğüne destek verildi. Program Arabaşı ikramı ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.