Anasayfa / Sarıkaya / ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yıldönümü tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunumuyla başlayan program daha sonra ilçemiz kapalı spor salonunda devam etti.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıl dönümünü coşku ve heyecanla kutladıklarını söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Yoldaş, ” Mustafa Kemal Atatürk düşmanı topraklarımızdan ancak savaşarak atacağımızı biliyordu ve 23 Nisan 1920’de Ankara’da meclisimizin ilk toplantısı yapıldı. Bu meclis bizlere şunu gösteriyor ki bir ve beraber olursak, azimli istekli olursak aşamayacağımız hedef yoktur. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Milli birlik ve beraberliğimizi bozacak unsurlara fırsat vermeyelim.  Bizi biz yapan Çanakkale savaşını, Kurtuluş savaşını, Kıbrıs savaşını 15 Temmuz’u unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan bölücü örgütlere ve düşmanlara karşı uyanık olalım. Çocuklar gün sizin gününüz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bizlerin sizlerden beklentisi ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız, çalışmamızdır. Hızla değişen dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmaktır ” diye konuştu.
Proşramda öğrenciler, Barbaros İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Selin Şenel ‘23 Nisan’ isimli şiir, Şehit Metin Arslan İlköğretim kurumu öğrencileri ‘Bayrak’ isimli ront gösterilerini, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ‘Hoş Gelişler Ola’ isimli ront gösterilerini, Üçler İlköğretim Kurumu öğrencileri ‘Kutu’ yarışması, Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Yağmur Fidan ’23 Nisan’ isimli şiir, Kayapınar-İstiklal ilköğretim Kurumu öğrencileri ‘Muhteşem Bin Yıl’ isimli ront gösterilerini, Yavuz Selim İlkokulu öğrencileri ‘Hep Seninleyiz Türkiye’ isimli ront gösterilerini, Atatürk İlkokulu öğrencileri ‘İpte Elma Yeme’ yarışması, Üçler İlköğretim Kurumu 5. Sınıf öğrencisi Ebrar Erbaş ‘23 Nisan Destanı’ isimli şiir, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ‘Atabarı’ isimli folklor gösterilerini, Şehit Metin Arslan İlköğretim Kurumu öğrencileri ‘Mumya’ yarışması, Kayapınar- İstiklal İlköğretim Kurumu Öğrencileri ‘Ella Ella’ isimli gösterilerin, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ‘Denizli Yöresi’ folklor gösterilerini, Barbaros İlkokulu öğrencileri ‘Koca Ayak’ yarışması, Fatih İlköğretim Kurumu öğrencileri ‘Kaşık Oyunu’ isimli ront gösterilerini sergiledi.

Törene; Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Oğuz Saylam, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Asb.II.Kad.Kd.Bçvş. Çetin Özcan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yasin Yamur, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Tören, ilçe geneli okul yarışmaları ve oyunlarda başarılı olan öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle son buldu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BAŞKAN AÇIKEL; 2021 SEZONUNA HAZIRIZ DEDİ

Sarıkaya Belediyesi havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte rutin çalışmalarına hız vermeye başladı.Hem günlük çalışmalar tam gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir