Anasayfa / Güncel / YAZ KUR’AN KURSLARI DEVAM EDİYOR

YAZ KUR’AN KURSLARI DEVAM EDİYOR

Diyanet İşlerine bağlı camilerde yaz Kur’an kursları devam ediyor.
İlçemizde de Kur’an Kurslarına minik yürekler tarafından yoğun ilgi var. Dini eğitimlerini Diyanet imamlarından alan minik yürekler Allah aşkı ile yoğrulurken bizde İlçe Müftüsü Zühdü Elveren hocamızdan yaz Kur’an kursları hakkında bilgi aldık.
Sarıkaya Müftüsü Zühdü Elveren 3 Temmuz 2023 tarihinde başlayan Yaz Kur’an kurslarının işleviyle alakalı olarak bir açıklama yaptı.
Müftü Elveren; “Türkiye genelinde şu anda yaklaşık 2 milyon öğrenciye hizmet verilen yaz Kur’an Kurslarımızdaki eğitim-öğretim hizmetleri hızla devam etmektedir. Bu sayının ileri ki günlerde 4 milyona ulaşacağı öngörülmektedir.
Sarıkayamızda da  camilerimiz ve Kur’an kurslarımızda 4-6 yaş ilkokul ve ortaokul çağlarındaki kız ve erkek öğrencilerimizle dolup taşmış durumdadır.
Müftü Elveren, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bir konuşmasında: “Kadrolu, sözleşmeli, fahri ve gönüllü hocalarımız, Kur’an kursu öğreticilerimiz, imamlarımız, müezzinlerimiz bir annelik, babalık şefkatiyle çocuklarımıza kolaylaştırarak, zorlaştırmadan eğitim veriyorlar.
Rasulullah Efendimizin (s.a.v.) ortaya koymuş olduğu; ‘Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız.’ metodunu da takip ederek kısa zamanda çocuklarımıza temel dini bilgileri verme noktasında büyük bir başarı elde ediyorlar.” dediğini aktardı.
              Çocuklarımızın cami ve Kur’an kurslarına devamı konusunda velilere de görev düştüğünü söyleyen Müftü Elveren çocuklarımızla birlikte cemaatle namaza katılmanın önemine değindi. Camide öğretilen konuların ve verilen derslerin muhakkak evde tekrar edilmesi gerektiğini ifade eden müftü Elveren, kabiliyeti olan öğrencilerimize ezan okutmaları, kamet yapmayı öğretmeleri konusunda görevli hocalarımıza talimat verdiğini aktardı.
“Yaz kurslarına devam eden öğrencilerimize zaman zaman çeşitli ikramlarda bulunan velilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz.” diyen Müftü Elveren en hayırlı yatırımın insana olması gerektiğini ve nesillerimizin milli ve manevi eğitimine toplumun hep birlikte sahip çıkması gerektiğini söyledi. Haber Y.Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.