Anasayfa / Güncel / YENİ BAŞKAN ARSLAN

YENİ BAŞKAN ARSLAN

Pazar günü Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar odasının seçimi yapıldı. Her dört yılda yapılan seçime bu dönem iki aday katıldı. Mevcut başkan Necati Polat ile rakibi Mesut Arsal kıyasıya yarıştı.
Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar odası seçimine dört yıldır aralıksız çalışan Mesut Arslan rakibi mevcut başkan Necati Polat’tan 130 oy fazla alarak seçimi kazandı.
Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar odasının 846 üyesi bulunmakta. Bu üyelerin 739’u başkanlık seçiminde oy kullandı. Kullanılan oylardan 15 adedi geçersiz sayıldı. Mesut Arslan kullanılan oylardan 427’sini aldı. Rakibi Necati Polat ise kullanılan oylardan 297’sini aldı. Toplam 2 sandıkta oy kullanılırken takriben saat 12:00 sularında oy kullanımına işlemi başlandı. Saat 17:00’da oy kullanımı sona erdi. Oyların sayımı 18:30’u buldu. Sarıkaya ilçe Seçim müdürlüğü şeffaf ve hızlı bir seçim yaptığı için beğeni topladı.
Seçimlerden önce olağan genel kurul yapıldı. Genel kurulda gelir gider hesapları okunup oya sunuldu.

 

Daha sonra Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri için başkan adaylarına söz verildi. Başkan adayı Mesut Arslan yaptığı konuşmada Divan üyeleri ve esnafları selamladı. Esnaflara hitaben “Değerli esnaf kardeşlerim, Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar odasına aday olduğum günden bu güne kadar benden desteğinizi esirgemediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sarıkaya için her platformda bulundum. Çıktığım bu yolda Sarıkaya esnafın faydalı olacağıma inandığım için bu yola çıktım. İstişaresiz hiç bir karar almayacağıma söz veriyorum. Birlik olursak aşamayacağımız hiç bir engel yoktur. Başkan gücünü kendinden değil seçmeninden alır. Ve ben eğer seçilirsem gücümü sizden aldığımın farkında olacağım. Asıl gücün esnaf kardeşlerimden abilerimden geldiğini unutmayacağım. Hep birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyorum. Biz işimizi doğru yaptığımız sürece bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Eğer işimizi tam yapamadığımıza inanırsak görevimizi de bırakır daha iyi yapacak arkadaşlara devrederiz. Biz bu yola esnafın derdini kendi derdimiz olarak bilerek çıkıyoruz. Biz bu göreve esnaflarımızın haklarına sahip çıkmak için talip olduk. Seçim nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın biz yine esnafımızın yanında olacağız. Ve esnafımızın dertlerine çare olacağız. Bizi destekleyen desteklemeyen bütün üyelerimize teşekkür ediyorum. Sözlerime son verirken beni size sizi de Allah’a emanet ediyorum.”dedi.
Daha sonra mevcut başkan Necati Polat söz aldı. Polat ensafları selamladıktan sonra verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek kısa bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmalardan sonra kongre yerini seçimlere bıraktı. İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mehmet Bağış oyların nasıl kullanılacağı hakkında bir duyuru yaptı. Duyurudan sonra iki sandık kuruldu. Kurulan 1 nolu sandıkta İlçe Seçim kurulu Müdürü Mehmet Bağış başkanlık yaparken 2 nolu sandıkta ise Sarıkaya Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Ali Ergen görev aldı. Sakin ve seviyeli bir seçimin adından sonuçlar Mesut Arslan lehine sonuçlandı. Seçimden sonra iki aday da birbirlerini tebrik ederek seçim sonuçlandı.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.