Anasayfa / Güncel / YENİ BELEDİYE YÜKSELİYOR

YENİ BELEDİYE YÜKSELİYOR

Eski Terminalin yıkılmasının ardından Yeni Belediye Hizmet Binası çalışmaları tüm hızıyla başlamıştı. Zemin güçlendirme çalışmaları büyük zahmetlerle tamamlanan ve beton kazıklarla güçlendirilen binada havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalar tekrar start aldı.
İçerisinde zemin katta 16 (on altı) adet işyeri, birinci katta 6 (altı) adet büro yer alıyor. Binanın tamamı 4 (dört) kattan oluşuyor. Bodrum katta sığınak ve kapalı otopark yer alıyor. Zemin katta biraz önce belirttiğimiz iş yerleri ve belediye hizmet noktaları bulunuyor. Birinci katın bir kısmında ise ofis-büro tarzı iş yerleri bulunuyor. Binanın geri kalan kısmı ise tamamen Belediye Binası olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Sığınak ve kapalı otoparkı dahil ettiğimizde belediye kullanım alanı 4000 metrekare buraları çıkardığımızda ise 2800 metrekare belediye kullanım alanı oluşuyor.
Uzun zamandır mevcut binada hizmet veren Sarıkaya Belediyesi artık daha modern ve tam donanımlı bir binada siz değerli Sarıkaya’lı hemşerilerimize hizmet verecek. En basit haliyle örnek verecek olursak şuan ki binada asansör mevcut değil ve yaşlı vatandaşlarımız işlerini hallederken zorluk yaşıyorlar. Bu tür zorlukları aşmak adına Yeni Belediye Hizmet Binası’nda vatandaşlar için her türlü kolaylık düşünülmüş.
Edindiğimiz bilgilere göre inşaatın tamamlanıp tam manasıyla kullanıma açılması 2021 yılı sonu veya 2022 yılı ilk çeyreğinde olacak. Sarıkaya Yöre Haber Gazetesi olarak emeği geçen herkesi tebrik eder çalışmalarında kolaylıklar dileriz. Haber M.TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.