Anasayfa / Sarıkaya / YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

İlçemizdeki parke taş yol yapım çalışmaları kış mevsimin girmesiyle son bulmuştu. Bahar gelipte inşaat sezonunun başlamasıyla yol yapım çalışmalarına start verildi. İlçemizde hava şartlarının mevsim normallerine dönmesiyle birlikte Sarıkaya Belediyesi ilçenin dört bir yanında çalışmalara başladı.
Daha önce yarım kalan yolların yapımına başlandı İlçemiz Battalgazi mahallesinde kilit parke taş ile yol yapım çalışmalarına da belediye ekipleri Besmala ile başladı. Öncelikle yolun yapılacağı bölgeye kilit parke taş ve bordür taşı getirildi. Taşların getirildiği esnada orada bulunan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ de çalışmaları yakından takip ederek çalışmaların nasıl ilerleyeceği hususunda bilgi aldı. Başkan Açıkel gazetemize verdiği demeçte; “Bizim sözümüz Sarıkayada vatandaşın ayağını çamura bastırmayacağız sözüydü. Mevsim şartları dolayısıyla geçen yıl yarım kalan yerleri bu yıl tamamlayacağız. Parke taş döşemediğimiz mahalle yollarını ise bu yıl bitirmeye çalıcağız. Elimizden geldiği kadar hızlı çalıcağız ama yetiştiği kadar. Eğer projemizde olan yolların tamamını bitiremezsek seneye devam edeceğiz.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TEŞEKKÜRLER GENÇ MÜDÜR

Bu topraklarda doğmuş bu topraklarda okumuş büyümüş, bizimle birlikte Sarıkaya’nın tozunu yutmuş, kışın ayazında arkadaşları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir