Anasayfa / Sarıkaya / YÜKSEK OKULDA ÖĞRENCİ HEYECANI

YÜKSEK OKULDA ÖĞRENCİ HEYECANI

SARIKAYA FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTSYON YÜKSEK OKULU 62 ÖĞRENCİYE EĞİTİM HAYATINA BAŞLIYOR

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu bu yıl ilk öğrencilerine ders vermeye hazırlanıyor.

60 öğrenci ile eğitime başlayacak olan Yüksek okula 2 de okul birincisi kontenjanı eklenerek 62 öğrenci gelecek. Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu bu yıl ilk öğrencilerine ders vermeye hazırlanıyor.

60 öğrenci ile eğitime başlayacak olan Yüksek okula 2 de okul birincisi kontenjanı eklenerek 62 öğrenci gelecek.

Yüksek okulun yapımında büyük emeği olan TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e Sarıkaya halkı olarak teşekkür ediyoruz. TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül Ak Parti Yozgat milletvekilliği sırasında Sarıkaya bir yüksek okulu hak ediyor ve bu okul öyle bir bölüm olmalı ki Sarıkaya’nın geleceğini etkilemeli demişti. Uzun araştırmalardan sonra Fizik Tedavi yüksek okuluna karar kılındı. Bu bölümünde 4 yıllık olması Sarıkaya için bulunmaz bir nimet olarak atfettirildi. Yapımı çabuk bitse de işin içine öğretim üyesi bulunması girince bu zaman kadar açılmasında aksaklıklar yaşandı. Nihayet gerekli öğretim üyeleri bulunarak bölüm YÖK’ten onay alarak 4 Yıllık Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu açıldı.

Bu yılda öğrenci alacak. Zamanın belediye başkanı Ail Osman Erbir yüksek okulun inşaat çalışmaları yer temini ve fizibilitesinde yoğun bir mesai harcadı. Önceki dönem belediye başkanı Ali Osman Erbir’e teşekkür ediyoruz.

İki önceki Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez ise yüksek okulun yapım çalışmalarında bizzat bulunarak çok emeği geçti, kendisine de buradan çok teşekkür ediyoruz.

Bir önceki Kaymakamımız Yasin Özcan’da binanın ayakta kalabilmesi ve yıpranmaması için çok çaba harcadı.

Öğretim üyesi bulunma aşamasında da Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel ile çok çalıştı ve yüksek çaba harcadı. Sarıkaya eski Kaymakamı Yasin Özcan’a çok teşekkür ediyoruz.  Yüksek okulun öğrenci alabilmesi için yoğun gayret gösteren “Sarıkaya’ya 2 yıllık bölüm açtırmam 4 yıllık kazanılmış hakkımız var” deyip öğretim üyesi bulunmasında şahsen çalışan Sarıkaya Belediye başkanı Ömer Açıkel’e ayrıca çok teşekkür ediyoruz.

Yüksek okulumuzun açılıp öğrenci almasında ; Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a çok teşekkür ediyoruz.  Yüksek okulumuzun açılıp öğrenci almasında ; büyük emeği olan Ak Parti Yozgat Milletvekilimiz Bekir Bozdağ, Ak Parti Yozgat Milletvekilimiz Yusuf Başer, Yozgat MHP Milletvekili Ethem Sedef,  Meclisteki konuşmasında Sarıkayalıyı artık oyalamayın deyip yüksek okulun açılamadığını Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a duyuran Yozgat CHP Milletvekili Ali Keven’e , Sarıkaya Fizik Tedavi Yüksek okulu bizim göz bebeğimiz diyen Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KARADAĞ, Sarıkaya Eski Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Ak Parti ilçe teşkilatı , İl Genel Meclisi Üyeleri, Sarıkaya eski belediye başkanı Ali Osman Erbir ve buradan ismini yazamadığımız emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde; Bu sene öğrenci alacak olan Yüksekokulumuza verilen 60 öğrenci kontenjanının tamamı tercih edilmiş olup , 2 adet okul birincisi kontenjanından toplam 62 öğrenci Yüksekokulumuza ÖSYM tarafından yerleştirilmiştir. Hayırlı olsun inşallah.” Şeklinde oldu. Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulu şimdi öğrenci alacak. Sıra 2 yıllık bölümleri de alıp Sarıkaya da ki üniversite öğrenci sayımızı arttırmak…

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.