Anasayfa / Sarıkaya / YÜREKLİ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

YÜREKLİ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İLÇEMİZDE UZUN SÜREDİR ESNAFLIK YAPAN YÜREKLİ OTOMOTİV’İN SAHİBİ UĞUR YÜREKLİ
SARIKAYA ESNAF ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLAYARAK BÜTÜN ADAY
KARDEŞLERİME BAŞARILAR DİLERİM DEDİ.

İlçemizde uzun süredir esnaflık yapan Uğur Yürekli Sarıkaya Esnaf Odası başkanlığına adaylığını açıkladı.

 

İlçemizde uzun süredir esnaflık yapan Uğur Yürekli Sarıkaya Esnaf Odası başkanlığına adaylığını açıkladı.  Uğur Yürekli Sarıkaya ılısu köyü doğumlu , ilk orta ve Lise öğrenimini Sarıkaya Lisesinde tamamladıktan sonra esnaflığa atıldı. Besicilik ve Kahvaltılık gıda işi ile uğraşan Yürekli ilçemiz Nevzat Şener bulvarı üzerinde Yürekli Otomotiv adlı galeri işi ile uğraşmaktadır. Yürekli evli ve 5 çocuk babasıdır. 20 yılı aşkın bir süredir esnaflıkla uğraşan Uğur Yürekli çevresi tarafından sevilen yardımsever bir kişiliğe sahip.

 

Gazetemize bir açıklama yapan Uğur Yürekli “ Daha önce Esnaf odası başkanlığı yapan büyüklerim çok güzel hizmetlerde bulunmuşlardır. Hepsine Sarıkaya ilçesi ve esnafına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Rahmetli olan büyüklerime Allah’tan rahmet diliyorum.   Esnaf odasına bir çok kardeşim aday oldu. Adayların hepside birbirinden temiz iyi kalpli hizmet adamları. Tabi ki  bu bir bayrak yarışıdır. Her aday ilçemiz için hizmete adaydır. Bende ilçe büyüklerimiz ısrarı üzerine başkanlık işine soyundum. Allah hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin. Amacım Sarıkaya esnafına hizmet. Allah’a şükür ne makamda ne şan şöhrette gözüm yok. Esnaf odasında bazı eksikler gördüm. Tabi bu eksikliklerde insana mahsus. Hata yapmayan bir yüce mevlamdır. Ben  Sarıkaya esnafının sesi olmaya onların yaralarına melhem olmaya geliyorum. Seçimlere 7 ay kadar bir süre var ,ama ben ekibimle bu işe baş koydum. Allah’ın izni ile küskün esnaf bırakmayacağız. Bütün esnaflarımızı kucaklayıp onlar için en iyi şartları oluşturacağız. Sadece başkanlık yapıp protokolde boy göstermek yerine proje başkanı olacağız. Avrupa birliği gibi büyük bir nimete sahibiz. Avrupa birliğinin bir çok hibe ve desteği var. Bunları araştırıp ilçemize en uygun olanları proje yapıp alacağız. Devir değişti, zihniyetler de değişti. Artık hibe destek ve proje zamanı.”dedi. Uğur yürekli sözlerine şöyle devam etti; “Sarıkayalı esnaf kardeşlerim, Allah’ın izni ile bu yola çıktık ve sizlerinde desteği ile , Allah’ta  nasip etmişse başkanlığa adayım. Şimdiden beni destekleyen veya desteklemeyen bütün esnaf kardeşlerimin oylarına talip olduğumu bildirir saygılar sunarım.”dedi. İyi olan kazansın diye de sözlerini tamamladı.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

VEFAT EDEN SÖZLEŞMELİ PİYADE ER BERKAN BASUN TOPRAĞA VERİLDİ

Sarıkaya Kaymakamlığı Haber Merkezinin haberine göre; Suriye’de vatani görevini yaparken rahatsızlanan Sözleşmeli P. Er Berkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir