Anasayfa / Güncel / ZABITA EKİPLERİ PASTANE DENETİMİ YAPTI

ZABITA EKİPLERİ PASTANE DENETİMİ YAPTI

Sarıkaya Belediyesi Zabıt Müdürlüğü denetimlerine devam ediyor. Sarıkaya Belediyesi Zabıta ekipleri fırın denetimlerinin ardından Sarıkaya da faliyet gösteren pastanalerin de denetimini gerçekleştirdi.
Pazartesi günü yapılan Pastane denetimlerinde zabıta ekipleri tezgahları, imalathaneleri denetledi. Hijyen konusunda vatandaşın gönlü rahat olsun diyen Sarıkaya Belediyesi Zabıta Müdürü Kazım Özdemir; biz her zaman gıda imalatı yapan kuruluşlarımızı denetliyoruz”dedi.
Zabıta müdürlüğü ekipleri pastane denetimleri sırasında hijyen ve temizlik konusuna çok dikkat ettiklerini belirterek, her hangi bir sıkıntılı duruma rastlamadık dediler. Zabıta Müdürü Kazım Özdemir; “Bizim denetimlerimiz sırasında özellikle baktığımız temizlik, ürünlerin hijyenik ortamda üretilmesi. Ürünü imal eden ustanın temizliği, mekanın temizliği, tezgahın temizliği. Ayrıca pastane ve çalışanların hijyen eğitimi kursunu tamamladıklarına dair belge. Halk Eğitim müdürlüğü hijyen eğitim kursu açıyor. Kurs belgesi olmayan işletmelerin bir an önce hijyen eğitimi kurs belgelerini almalarını sağlayacağız. Pandemi nedeni ile hem imalat hem de satış yapan personelin Covid-19 kurallarına uymalarını sağlıyoruz. Buna da çok dikkat ediyoruz.” Dedi. Müdür Özdemir “Bizim için vatandaşımızın sağlığı her şeyden önde gelir. Hatası ve kurallara uymayan işletmelere uyarı yapıyoruz. Eğer hatalarına devam ederlerse ceza , hatta kapatmaya kadar gider.”dedi. Haber Mustafa Tek

MANŞ

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.