Anasayfa / Yozgat / BEKİR BOZDAĞDAN YENİ DÖNEM İÇİN HİZMET SÖZÜ

BEKİR BOZDAĞDAN YENİ DÖNEM İÇİN HİZMET SÖZÜ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 1 Kasım seçimlerinin, 2019 ve 2023 seçimleri başarısının muştusu olduğunu belirterek, “Biz, bu krediyi sizin emanet ettiğiniz biçimde kullanacağız” dedi.
Bozdağ, AK Parti Yozgat milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer ile AK Parti Sarıkaya İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, seçimlerde gösterdikleri çalışmalar nedeniyle partililere teşekkür etti.

Seçim sonuçlarının kendilerinin yükünü ve sorumluluklarını artırdığını belirten Bozdağ, bunun farkında olduklarını söyledi.

Vatandaşların huzurun, güvenin, istikrarın, birliğin, dirliğin teminatı olarak AK Parti’yi yeniden iktidar yaptığı dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

“Yozgat’ın bütün ilçelerine ve insanlarına karşı da bizim yükümüzü, sorumluluğumuzu artırmıştır. Allah hiçbir insana taşıyamayacağı yükü yüklemez, taşıyacağı yükü yükler. Siz, üzerimize bu yükü koydunuz. Allah’ın izniyle biz bu yükü şerefle, onurla, başarıyla dört yıl taşıyacağız, emanetinize leke asla getirmeyeceğiz. Bu seçim, esasında 3 Kasım’ın yıl dönümüne denk gelecek şekilde kasım ayında oldu. 3 Kasım 2002’de siz, bize el uzattınız, destek oldunuz tam üç dönem aralıksız tek başına iktidar verdiniz. 1 Kasım’da, yeniden güçlü bir şekilde toplumun yaklaşık yüzde 50’sinin oyuyla tek başına iktidar yapmanız 1 Kasım’dan itibaren yeni bir üç dönemin kapısını aralamıştır. İnanıyorum ki 1 Kasım 2015 seçimleri, 2019 seçimlerinin de 2023 seçimlerinin de başarısının muştusudur, ayak sesleridir. Biz, bu krediyi sizin emanet ettiğiniz biçimde kullanacağız.”

Bozdağ, 1 Kasım’ı, 7 Haziran seçimlerinden ayrı düşünmediklerini, 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimlerini siyasi ahlak ve anlayış bakımından tek seçim gibi gördüklerini vurguladı.

Bu seçimin çok değişik anlamları olduğunu belirten Bozdağ, “Vatandaşımızın iradesini ortaya koymada en önemli etkenlerden birisi oldu. Ama huzurun, güvenin, istikrarın, birliğin, dirliğin teminatı ve adresi olarak AK Parti’yi görüp sandıkta bu maksat ve niyetle oy vermiş olmanız bizim için en büyük şereftir, en büyük onurdur. 1 Kasım’da koalisyon kapısını kapattınız. Ankara’dakilere hükümet kurma görevi vermediniz. Hükümet kurma görevini siz bizzat yaptınız. Sandıkta hükümeti kurdunuz. ‘Sandıkta tek başına iktidar’ dediniz, Ankara’da birilerinin yapmadığını siz sandıkta yaptınız. Her daim hükümeti Allah için bundan sonra da sandıkta kurmaya devam edelim” ifadeleri kullandı.
– “Türkiye’yi ayağa kaldıracak çok önemli projeler olacak”

Bozdağ, hükümet programıyla ilgili hazırlıkların başladığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Hükümet programında Türkiye’yi ayağa kaldıracak çok önemli projeler olacak. Onun içerisinde bizim seçimde yaptığımız vaatlerin tamamı olacak. Ayrıca arkasından yapacağımız eylem planıyla da bu vaatleri yapacağız. Onu da milletimize açıklayacağız, ‘Şunu, şu vakte kadar yapacağız, şunu şu kadar vakte kadar yapacağız’ diye vatandaşımıza açıklayacağız. Siz de bizi takip edeceksiniz, ‘Söz verdiler, plan yaptılar ve bunu bize açıkladılar. Şimdi sözlerine, planlarına, açıklamalarına uyuyorlar mı, uymuyorlar mı’ diye siz bizi takip edeceksiniz, not vereceksiniz. Biz, sizin notlarınıza inanıyoruz. Çünkü her notunuz bugüne kadar doğru oldu. Tıpkı 1 Kasım’da verdiğiniz karne notu gibi bundan sonra da adil bir öğretmen edasıyla yine notumuzu vereceğinize yürekten inandığımızı ifade etmek isterim.”

Bekir Bozdağ, daha sonra milletvekilleriyle Saraykent ilçe teşkilatını da ziyaret ederek partililere teşekkürlerini sundu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MANİSA MEDYASININ ORTAK MANŞETİ: MANİSA,ÖZTÜRK’Ü UNUTMADI

Bundan yaklaşık 2 ay önce kaybettiğimiz  hemşehrimiz  A.Refik Öztürk Valilik ve kaymakamlık yaptığı  kentlerde özlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir