Anasayfa / Güncel / Çandır Belediyesi ikinci Ges’ten elektrik üretimine başladı

Çandır Belediyesi ikinci Ges’ten elektrik üretimine başladı

Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, Çandır Belediyesine ait 500 Kw’lık 2. Güneş Enerjisi Üretim Tesisinin kesin kabulünün yapıldığını ve elektrik üretip satışına başlandığını duyurdu.
Belediye Başkanı Örgün; “ Bu aşamaya gelmemizde bizleri destekleyen, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendiye, Yozgat Milletvekilimiz Tbmm Anayasa Komisyonu Başkanı sayın Bekir Bozdağ beyefendiye, Yozgat Milletvekilimiz Ak Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcımız sayın Yusuf Başer beyefendiye Ak Parti Yozgat İl Başkanlığımıza, Çandır Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize, Ak Parti Çandır İlçe Başkanımı sayın Halim İlbay ve yönetim kurulu üyelerine ve teşkilatıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, ilçe halkım ve şahsım adına saygılarımı sunuyorum. Üreten, Kazanan, Hizmete odaklanan, İstihdam sağlayan bir belediye yolunda ilerleyeceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.


Güneş Enerji Üretim Tesisinin kurulmasına öncülük eden firma yetkilisi Arif Okur ise; “Bir Güneş Enerji Santrali Tesisinin Daha Tedaş Kabulünü yaptık, bugün itibariyle şebekeye enerji satmaya başladı , Allah emeklerimizi zayi etmesin, Projenin gerçekleşmesinde değerli Belediye Başkanımız Mustafa Ertan Örgün ve ekibine Başarılar dilerim, Ayrıca Proje emekleri geçen Panel ve İnvertör tedarik fabrikası, yüklenici ve taşeron arkadaşlara da teşekkür ederim. Her yönüyle güzel bir tesis oldu , Tedaş ve Çedaş kabul heyetince de örnek gösterilecek bir tesis olarak yorumlanması bizi sevindirdi. Yeni projelerde devam edeceğiz, 2021 yılında Corona’ya rağmen hedeflerimiz daha da büyük olacak, Güçlü ve Enerji’de Tam Bağımsız Türkiye için devam” dedi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ekibi yine güzel bir projeye daha imza attı. Çağımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir