Anasayfa / Güncel / KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ŞUBAT DÖNEMİ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ŞUBAT DÖNEMİ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Sarıkaya Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2016 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı.
Kaymakamımız Yasin Özcan Başkanlığında toplanan Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısına İl Genel Meclis Üyeleri Murat Yıkılmaz, Dursun Tuncer, Abdullah Güngör ve köy muhtarlarının katılımı ile gerçekleşti.
Mehmetoğulları Oteli toplantı salonunda yapılan Sarıkaya Merkez ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Şubat Dönemi Olağan Meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Sayın Kaymakamımız Yasin ÖZCAN katılanlara hitaben yapmış olduğu konuşmada;
“Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin 2016 yılındaki Olağan Meclis Toplantısını yapmak için Birlik Meclisi olarak bugün burada toplandık. Öncelikle 2015 yılını yatırım olarak gerçekleştirdiğimiz hizmetleri 2015 yılının Kasım Ayındaki Birlik Meclisinde sunum halinde anlatıldı, dolayısıyla 2015 yılının her türlü yatırımıyla hizmetiyle inşaatıyla eksiğiyle 2015 yılının bütçesi kapanarak 2016 yılının bütçesi uygulamaya geçecek.
Öncelikle 2015 yılında köylerimizde yapılan hizmetlerde emeği geçen başta İl Özel İdaresi ve daimi encümenleri, ilçe özel idaresi çalışanları, birlik encümenleri ve yapılan hizmetlere büyük destek veren tüm muhtarlarımıza cani gönülden teşekkür ediyorum. Hayırlı bir dönem geçti güzel işler yaptık ve 2015 yılı bütçemizin gerçekleşme oranı %99 düzeyinde ve Yozgat ilçeleri arasında en çok iş yapan ve parasını en çok hizmete çeviren ilçe olduk burada en büyük katkı tabii ki muhtarlarımızındır çünkü verilen kilit parkelerin işçiliklerini muhtarlarımız büyük zorluklarla karşılaşsalar da hizmete çevirdiler. Bundan dolayı da muhtarlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah köylere yapılan kilit parkenin devamı gelecek İl Özel İdaresi zaten gerekli bütçeyi ayırdı. Şimdiden ihalelerimizi yaparak, baharın çalışmalar başlayınca öncelikle hiç yapılmayan ve yarım kalan yollarda çalışmalar devam edecek ve böylelikle köylerimizin tamamını inşallah tertemiz kilit parke ile kaplanmış olacak.
Yine bu senede çocuk oyun parklarımız yapılacak geçen sene 23 tane çocuk oyun parkı köylerimize yapıldı. İnşallah bu senede hiç olmayan köylerimize çocuk oyun parkları kurulacak. Ayrıca köy konaklarının da yapılması bu senede devam edecek ve köylerimizdeki su depolarının varsa tamiratı ihtiyaç doğrultusunda da yeni su depoların yapımına da bu sene başlanacak.
İlçe Özel idaremiz vasıtasıyla aciliyet durumuna göre köylerimize birinci kat ve ikinci kat asfalt programlarımız olacak.
Bunun haricinde diğer bir konu Köy İçme Suları Büromuz köylerimizde yazılan su faturalarının tahakkukunu gerçekleştirerek köylerde oluşan su arızalarına da su işlerinde çalışan personellerimiz yapmaktadır. Bizim yaptığımız bu su tahsilatı uygulamasını diğer ilçelerden gelip bizden örnek almaktadırlar. Yozgat’ta ilçeler arasındaki köylerde su tahsilatı konusunda en başarılı ilçeyiz. Köylü vatandaşımız daha önce faturasını bankaya yatırıyordu ve ister istemez bankada yoğunluk oluyordu. Muhtarlarımızın talebi doğrultusunda artık su işleri büromuzda da vatandaşlarımız su borcu faturasını ödeyebilir. İnşallah ilerleyen zamanda su sayaçlarını kartlı sistem uygulamasına geçilerek vatandaşlarımız kartına aylık tüketebileceği kadar kontur yüklemesi yapacak. Böylelikle kaçak su kullanımının önüne geçilmiş olacak.
Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz sadece köylerimize değil, ilçe merkezimizin kalkınmasına da öncülük etmektedir. Roma Hamamı’nın da tanıtımı için ORAN Kalkınma Ajansı’ndan aldığımız destek ödemeleri Birliğimize aktarılarak yapılmaktadır. Yani sadece köylerimiz için değil ilçe merkezimin içinde destek olmaktadır. ” dedi
Toplantıda köy muhtarları söz alarak köyleri hakkında eksikleri ve acili yet arz eden işlerin yapımı için ilçe Kaymakamımızdan talepte bulundular.
Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2015 yılı kesin hesap ve faaliyet raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Daha sonra İl Genel Meclis Üyelerinden birlik üyeliği seçimine geçildi. İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Güngör Birlik üyeliği seçimi için aday olmayacağını dilekçe ile bildirmesi sonucu diğer meclis üyeleri Dursun Tuncer ve Murat Yıkılmaz encümen üyeliklerine seçildi.
Köy muhtarlarından birliğe seçilen üyeler için sadece iki aday çıkması nedeniyle Yukarısarıkaya köyü muhtarı Hasan Yoldaşer ve Küçükçalağıl köyü muhtarı Haydar Kurt çoğunluğun onayı ile birliğe seçilen diğer üyeler oldu.
Konuşmanın ardından toplantı sona erdi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.