Anasayfa / Güncel / ŞAHİN BU DURUMA KİM DUR DİYECEK DEDİ

ŞAHİN BU DURUMA KİM DUR DİYECEK DEDİ

Büyük Birlik Partisi Sarıkaya İlçe başkanı Veli Şahin Gazetemize gelerek Sarıkayada
Kaldırımlara inşaat malzemesi konulmasını ve tezgah açılmasını kınadı.

 

Büyük Birlik Partisi Sarıkaya ilçe başkanı Veli Şahin gazetemize gelerek gazetemiz yazı İşleri müdürü Mustafa Tek’e bazı açıklamalar yaptı. Şahin açıklamasında kaldırımlara konulan inşaat malzemeleri ve açılan tezgahlara tepki göstererek belediyenin bu gibi durumları görmezden geldiğini hatırlattı. Şahin; “Ara sokaklarda yola bırakılan malzemeler nedeniyle yol daralıyor vatandaş bundan olumsuz etkileniyor. Sarıkaya’nın en işlek cadde ve sokaklarında dahi kapalı kaldırımlarla karşı karşıya kalınırken, vatandaşlar bu olaylar karşısında yetkililerin artık harekete geçmesi isteniyor. Büyük Birlik Partisi Sarıkaya ilçe başkanı Veli Şahin gazetemize gelerek gazetemiz yazı İşleri müdürü Mustafa Tek’e bazı açıklamalar yaptı. Şahin açıklamasında kaldırımlara konulan inşaat malzemeleri ve açılan tezgahlara tepki göstererek belediyenin bu gibi durumları görmezden geldiğini hatırlattı. Şahin; “Ara sokaklarda yola bırakılan malzemeler nedeniyle yol daralıyor vatandaş bundan olumsuz etkileniyor. Sarıkaya’nın en işlek cadde ve sokaklarında dahi kapalı kaldırımlarla karşı karşıya kalınırken, vatandaşlar bu olaylar karşısında yetkililerin artık harekete geçmesi isteniyor.Kaldırımlardaki inşaat işgaline göz mü yumuluyor? Diyen şahin şöyle devam etti,  İlçede devam eden çok sayıdaki inşaatların malzemeleri Sarıkaya Belediyesi’nin sorumluluk alanlarında. Vatandaşları olumsuz etkileyecek şekilde kaldırımlara bırakılıyor. Belediye yetkililerinin de bu duruma ses çıkarmaması ve gerekli önlemleri almaması nedeniyle ise bu işgaller her geçen sene artarak devam ediyor. Vatandaşlar artık duruma tepki gösterirken, yetkililerin düzensizliğe neden izin verdiği sorusuna hala cevap bulunabilmiş değil.
İlçede devam eden inşaatların meydana getirdiği sorunlara hiçbir yetkilinin engel olmaması tepkilere neden oluyor. İnşaat malzemelerinin yolları daraltması, kaldırımları kapatması ve bunu belli bir kural çerçevesinde yapmaması nedeniyle hem trafik olumsuz etkileniyor hem de ortaya kötü bir manzara çıkıyor. Yol kenarına bırakılan ve inşaat demirlerinin uzun süre yerinde kalması daralan yol sıkıntısının uzun süre devam etmesine neden olurken, yetkililerin bu duruma uzun yıllardır el atmaması ise tepkilerin artmasına neden oluyor.”dedi. Başkan Şahin;  “Kaldırımlara bırakılan tuğlalar, yol üzerine bırakılan demirler nedeniyle özellikle Çarşamba günü yoğun trafikte vatandaşlar kaldırım yerine yolu kullanma zorunda kalıyor. Zabıta ekiplerinin inşaatlarda gerekli denetimleri yapmaması, malzemelerin nereye konulacağı konusunda belirli kaide olmaması nedeniyle de bu sorun giderilemiyor.” Dedi.

SADECE İNŞAAT MALZEMELERİ DEYİL

BBP İlçe Başkanı Veli Şahin ; “İlçedeki kaldırımlar sadece inşaat malzemeleri ile dolu değil. Denetimsizlik nedeniyle vatandaşların kullanması gereken kaldırımlarda her şeyi görmek mümkün. İş yeri sahipleri kaldırım sanki kendilerininmiş gibi dükkanlarını kaldırıma taşırken, bazı noktalarda vatandaşlar kaldırımlardaki malzemelerden dolayı yolunu değiştirmek zorunda kalıyor. Özellikle Sarızeybek iş merkezinin önünden geçen yola esnaf tezgah açınca vatandaş ve trafik zorlanıyor. Sarızeybek iş mekezinin karşısındaki kanal üstü dükkanlarının arka tarafa açtığı tezgah ve oraya bir sıra araç parkı yoğun olan trafiği iyice çekilmez hale getiriyor. Nevzat şener bulvarının araç geçişlerinin çok uzakta olması vatandaşları Sarızeybek iş merkezi önündeki yolu kullanmaya zorluyor. zaten dar olan yolu kullanan vatandaşlar esnafa ve araç parkı yapan kişilere kızsa da yetkililer olumsuzluğu görmezden geliyor.”dedi. Şahin “Bu sorunun uzun süre devam etmesi ve cezai uygulamaların olmaması nedeniyle artık kaldırımların tuğla inşaat demiri gibi malzemelerle dolu olduğu görülüyor. Vatandaşlar her ne kadar duruma tepki gösterse de yetkililerin bir türlü görevlerini yerine getirmemesi nedeniyle bu sorunların bitmeyeceğini  düşünüyorum, inşallah Sayın Belediye Başkanımız Ömer Açıkel konuya el atar. Dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ÖZEL HAYALLERİM CANLANIYOR

Edinilen bilgiye göre; Şehit Metin Arslan İlköğretim Kurumu ve Yavuz Selim İlkokulu’nda eğitim alan özel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir