Anasayfa / Güncel / SARIKAYA DA OKUL ÖĞRENCİLERİ KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜLER

SARIKAYA DA OKUL ÖĞRENCİLERİ KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜLER

ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasına tepkiler sürüyor. Sarıkaya Merkez Camii önünde toplanan vatandaşların ABD nin kararına tepkileri tüm yurtta olduğu gibi Sarıkaya ilçe merkezin de halkın katılımıyla gerçekleşti

Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail karşıtı yüzlerce  kişi, tekbir getirerek “Aksa’ya selam, direnişe devam”, “Kudüs bizimdir, bizim kalacak”, “Siyonist İsrail, iş birlikçi ABD” ve “Mescid-i Aksa onurumuzdur” şeklinde sloganlar atarak Nevzat Şener Bulvarında yürüdüler.Yürüyüşte okul öğrencilerinin çoğunlukta halkın ise daha az katılım gösterdiği dikkatlerden kaçmadı.

Sarıkaya Merkez Camii önünde ise STK larca yapılan açıklamada  “Kudüs giderse Medine’yi koruyamayız. Medine giderse Mekke’yi koruyamayız. Mekke giderse Kabe’yi de kaybederiz. Bu böyle bilinmelidir. O nedenle her kim kendisini antiemperyalist olarak, sömürge karşıtı olarak tanımlıyorsa onları ve tüm Müslüman dünyayı Kudüs direnişi etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz.” Denildi.

ABD’nin bu ahlaksız ve hukuksuz çıkışı ile Kudüs’ün yeni bir zulüm ve işgal tehdidi altına girdiğine dikkati çekildiği  konuşmalarda “Bu karar sadece Kudüs ile ilgili değildir, son zamanlarda yaşanan diğer gelişmelerle birlikte düşünüldüğünde, ABD emperyalizminin İslam dünyasını dizayn etme girişimlerinin yeni ve daha cüretkar bir hamlesidir. ABD’nin Kudüs’ün işgaline ve İslam dünyasının dizaynına yönelik bu planlı ve ahlaksız politikalarını şiddetle reddediyor ve kınıyoruz.” Denilerek Kur’an-ı Kerim ve dua okunmasının ardından  camii önünde ki halk dağıldı.

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir