Anasayfa / Güncel / SARIKAYA HALKI DOKTORSUZLUKTAN ŞİKAYETÇİ

SARIKAYA HALKI DOKTORSUZLUKTAN ŞİKAYETÇİ

Bilindiği üzere İlçemizin hastanesi yeni binası ile yenilendi ve sağlık kategorisi yükseltildi. Böyle olduğu halde Sarıkaya Devlet Hastanesine doktor ataması yapılmamaktadır. Hastane binası ve koridorları doktorsuzluktan boştur. Sarıkaya ve köylerinde yaşayan halkımız ise bu konudan son derece mağdurdur.
Bir tarım bölgesi olan ilçemizde gözünüze çöp kaçarsa bile acil müdahale edecek bir göz doktorumuz maalesef bulunmamaktadır. Hastanemize göz muayenesi için gelen halkımız en yakın 90 km uzaklıktaki Yozgat merkeze yönlendirilmektedir. İnsanlarımızın yaş ve ulaşım sorunları göz önünde alındığında bir çoğu rahatsız olmasına rağmen Yozgat merkeze gidememektedir. Her gün ortalama 70-80 kişi göz hekimi olmadığı için hastaneden öfke ile ayrılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde muayene olamadan hastaneden ayrılan bir grup vatandaşımız kendi aralarında imza toplamışlar ve toplanan dilekçeleri Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığına göndermişlerdir. Üstelik ehliyet vb sebeplerden dolayı sağlık raporu almak isteyen vatandaşlarımızda göz muayenesi olamadıklarından rapor alamamaktadırlar.
Yolda doğum yapan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Hastanemizin yıllardır Kadın Doğum Doktoru yoktur. Sarıkaya ilçe halkımız bu konuda Kayseri ve Yozgat merkeze mecbur bırakılmaktadır. Hakeza ortapedi doktoru hastanemizde bulunmamaktadır. Küçük bir incinme, çıkma, kırık gibi durumlarda kişiye müdahele edebilecek bir ortapedi doktorumuz bulunmamaktadır.
Sarıkaya halkının doktor konusunda çilesi bitmemekle beraber her geçen gün artan nüfusla birlikte katlanmaktadır. Tarım şehri olan ilçe halkımız söz konusu sağlık olunca yollarda rezil olmaktadırlar. Doğuya mecburi hizmet adı altında doktorlar gönderilirken, Anadolu’nun güzide ilçesi tarih kokan Sarıkaya görmezden geliniyor. Yozgat siyasileri ve yetkilileri bu konuyu ivedilikle çözmeleri gerekmektedir. Sarıkaya ilçe halkı bu konuda mağduriyetlerinin giderilmesi ilçe huzuru ve refahı için etkin olacaktır. Sarıkaya halkı devletini milletini seven insanlardır. Hiç bir zaman siyasilere ve brokratlara saygısızlık yapmaz. Hükümetinde destekçisidir fakat siyasilerin ilçemize yaptığı bu zülum artık yeter. Hastanemiz çok güzel oldu fakat hizmet edecek doktor olmayınca boş bina bir işe yaramaz. Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’den ricamız hastanemize bir an önce el atıp eksik doktor kadrosunu tamamlamasıdır.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.