Anasayfa / Sarıkaya / Güçlü Türkiye Yolunda Sivil Toplum Buluşması

Güçlü Türkiye Yolunda Sivil Toplum Buluşması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün konuşma yaptığı Sarızeybek kültür
merkezindeki toplantıya Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel’in konuşması damga vurdu.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “Güçlü Türkiye Yolunda Sivil Toplum Buluşması” mitingi için Yozgat ve ilçelerini geziyor. Perşembe günü de İlçemize gelerek bir konferans verdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte Büyük Birlik Partisi Genel Başkan yardımcısı Selahattin Şenliler, Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ilçemize teşrif ettiler.
İlk Konuşmayı Ak Parti İlçe Başkanı Atilla Şahin Yaptı.

ÖMER AÇIKEL’İN KONUŞMASI

Sıra Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e gelince Açıkel şu konuşmayı yaptı; hepinizin bildiği gibi 16 nisanda yapılacak referandum var. Bu oylamada tabiri caizse Türkiye nin geleceği şekillenecek. Türkiye‘yi istikrarsız bir döneme tekrar götürecekler yada siyasi ve idari istikrara kavuşacak. Türkiye’miz karanlığa gömülmeye mahkum edilecek ya da aydınlık geleceğe kucak açacak. Türkiye’miz bu güne kadar olduğu gibi her türkü üst aklın, şer odaklarının, dış güçlerin müdahalesine açık kalmaya devam edecek, ya da milletindir düsturu tam manasıyla hüküm bulacaktır. Bilinmelidir ki bu bir parti seçimi değildir. Bu bir milletvekili , belediye başkanlığı seçimi değildir. Yüce mecliste bulunan ve milletin öz evlatlarından oluşan iki değerli partinin mütabakatı ile şekillenmiş yeni anayasa teklifi, bizim nazarımızda ülkemizin ve milletimizin varlık yokluk mücadelesinde, ülkenin parçalanmasını arzu edenlere verilecek yeni bir kurtuluş savaşıdır.
Milletten kaçanların karanlık emelleri faaldir. Türk milletinin egemenlik hakkına ambargo koymak isteyenler bu arzularında ısrar etmektedirler. Ancak bizim yönümüz hakka, yüzümüz halka dönüktür. Milletimiz bu anlamda son hüküm mercidir. Demokrasi karşıtı cephe ne yaparsa yapsın Türk milleti bu anayasa değişikliğine damgasını vuracak ve Türkiye’nin önünü açacaktır.
Tarihten ders almamız lazım. Osmanlı’nın çöküşünde olduğu gibi bu günde batılı dayatmalara teslim olan sözde aydınlar, eşitlik adalet demokrasi gibi sihirli kelimelerin peşine takılmış onların ülkelerinin her türlü tehdide maruz kaldığı bu dönemde ilerisini hesap edemiyorlar. Yeni bir yıkıma Türkiye’nin tahammülü kalmamıştır. 19. Yüzyıldaki sapma ve körlüğün ağır sonuçlarını mevcut sınırlara çekilerek ödedik, bir millet bu hatayı bir kere yapar. Osmanlıyı çöküşe götüren olguların hepsi bu gün de mevcuttur. Bu gün şer ve kriz ittifakı emel birliği etmiştir.
Neredeyse alfabenin bütün harfleri, PKK, DHKPC, TKML, FETÖ, ABD, AB, PYD, YPG ne kadar karanlık yüz varsa Türkiye Cumhuriyetinin üzerine oyun oynayarak düşmemizi beklemektedir. Ama biz Türkün bu son kalesini düşürmeyeceğiz.
Bu düşünceleri sadece bir siyasi partiye veya sadece Cumhurbaşkanımız destek olmakla açıklayamazsınız. Ne için yürüdüğümüz gayet tabi çok önemlidir, ama kiminle yürüdüğünüz de gayenizi açık eder. Biz milletle yürüyoruz. Tercihimiz devlet ve millet düşmanları değil, bizatihi milletin kendisidir.
Bakınız ben bu ilçenin Belediye başkanıyım değerli hazirunun büyük bir kısmı da bana oy vermedi. Ancak düşünün ki Yunanistan’dan söz gelimi ya da Ermenistan’dan da bir adam gelsin ilçemize, şu gerekçe yada bu gerekçe hiç fark etmez, herhangi bir saikle herhangi bir yöntemle, demokratik yollarla sizin gibi hemşehrilerimizin oyları ile başkan seçilen beni koltuktan alaşağı etmek istese tepkiniz ne olurdu? Biz Ömer Açıkele oy vermedik, bırakın yıkılsın mı derdiniz. Yada bana sahip mi çıkardınız. Bu şekilde bana sahip çıkmanız Sarıkayaya sahip çıkmaktır. Bu gün ülkemizde seçilmiş bir irade var, demokratik yollardan iş başına gelmiş Cumhurbaşkanı ve hükümet var, ve bizi yani Türk milletini temsilen görev yaparken birileri gelecek indirmeye çalışacak ve bizler sessiz kalacağız. böyle bir şey mümkün mü? Tabiî ki değil. O zaman bize düşen, bize yakışan, şer odaklarının tuzaklarını boşa çıkarmaktır. Şu anda geçmiş siyasi konumları bir tarafa bırakıp Cumhurbaşkanımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la, Başbakanımız Binali Yıldırımla ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile bir olma günüdür. Gün birlik olma günüdür, gün kardeşliğimizi tescil ve teyit etme günüdür, gün dayanışma günüdür, gün küçük hesap yapanları dağılmamızı gözleyenleri mağlup etme günüdür.
Bu vesile ile sandıktan çıkan her evet oyunun ülkemizin aydınlık geleceğinin inşasına tertemiz bir adım olduğunu bir kez daha hatırlatıyor hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.
Daha sonra Ak Parti İlçe başkanı Harun Lekesiz bir selamlama konuşması yaptı. Büyük Birlik Partisi Genel başkan yardımcısı Selahattin Şenlilerde bir konuşma yaptı.
AKGÜL’ÜN KONUŞMASI

Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül ise yaptığı konuşmada Evat için destek istedi. Akgül ülkede koalisyonlarla çok kötü zaman geçirdiğimizi söyleyerek. İki başlı sistemin ülkemiz için kaus ortamı ürettiğini sözlerine ekledi. Akgül iki kumanın anlaşamadığı gibi iki başlı yönetiminde anlaşamayacağını aktardı. Akgül Ülkemiz için en iyi sistemin başkanlık sistemi olduğunu söyleyerek. Ben sizin içinizden biriyim ve sizden destek istiyorum şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Konuşması
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Güçlü Türkiye Yolunda Sivil Toplum Buluşması” adlı konuşmasında şunları söyledi; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.
Anayasa değişikliğine göre, Türkiye Büyük Millet Meclisinin, kendi seçimlerini yenileme kararı alması durumunda cumhurbaşkanı seçiminin de yenileneceğini ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:
“Bunun dolaylı bir izahı da şu; Meclis seçim kararı almak suretiyle, seçim tarihi itibarıyla cumhurbaşkanının görevine son verebilme imkanına kavuşuyor. Peki bu Meclisi güçlendiriyor mu, zayıflatıyor mu? Nasıl tek adamlık? Cumhurbaşkanı, Meclise hükmedemiyor, Meclisin çalışmalarına katılamıyor, Meclis ayrı seçiliyor, o ayrı seçiliyor. Meclis tek adamın, cumhurbaşkanının görevine son veriyor ama kalkıp diyor ki sayın Kılıçdaroğlu, ‘Tek adam’. Biz tek adamlığı deği,l tek başlı yürütmeyi savunuyor, tek başlı yürütmenin milletin yararına olduğuna inanıyoruz. Bu sistem, tek adamlığı önleyen en büyük güvenceleri barındıran önemli büyük bir reform, büyük bir sistem.”
Kılıçdaroğlu’nun muhtarlarla yaptığı toplantıda, yeni sistemde cumhurbaşkanının isterse bütün muhtarlıkları kaldırabileceğini söylediğini aktaran Bozdağ, “Kılıçdaroğlu, lokantacılarla konuşuyor, ‘bakın bir sabah kalkmışsınız, bütün lokantalar kapatılmış’ diyor. Dolmuşçularla, taksi duraklarıyla konuşuyor, ‘bir sabah kalkmışsınız bütün taksi durakları bu tek adamın iki dudağı arasından çıkan kararla sona ermiş’ diyor. Batıya gidiyorlar, ‘Bakın bir adamın iki dudağı arasından çıkan kararla etek boyunuza, kıyafetinize karışılacak, yaşam tarzınıza müdahale edilecek, özgürlükleriniz kısıtlanacak’ diyor. Nasıl olacak bu? Bir izah et bakalım öğrenelim biz de. Bunların tamamı yalanın daniskasıdır. Koskoca Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı milletin gözünün içine bakarak, milleti aldatacak bir üslup, bir anlatım içerisine asla girmemelidir.”
Bozdağ, anayasa değişikliğine göre cumhurbaşkanının kararname ile yaşam tarzı, çalışma hürriyeti, siyaset yapma hakkı, insan hakları ve siyasal haklarla ilgili düzenleme yapamayacağına dikkati çekti.
Anayasa’da kanunla düzenleneceği belirtilen konularda cumhurbaşkanının kararname çıkaramayacağını ifade eden Bozdağ, şöyle devam etti:
“Anayasa’nın 127. maddesi diyor ki, ‘Mahalli idareler, yani il idaresi, belediye idaresi ve muhtarlıklar, bunların çalışma esasları, organların seçimi ve seçim usulü ancak kanunla düzenlenir. Kılıçdaroğlu aksini savunuyor, nasıl yapacak o zaman sayın Kılıçdaroğlu? Bizim aklımız almadı, senin aklın alıyorsa bir izah et bakalım nasıl olacak bu? Anayasa, ‘kanunla düzenlenir’ diyor, o diyor ki ‘Cumhurbaşkanı sabah kalktı bunu söyledi bu iş tamam.’ Böyle bir şey olur mu? Ama bunu yapıyorlar. Daha başka şeyler de söylüyorlar, ‘Memleket bölünecek’ diyor. Yozgat’a gelmiş bir milletvekili konuşuyor, ‘namusum, şerefim üzerine yemin ederim’ diyor meydanda, ‘Bu memleket bu gelirse bölünecek’ diyor. Nasıl olacak? ‘Üniter devlet yapısı ortadan kalkacak’ diyor. Peki üniter devlet yapısı nerede düzenleniyor? Anayasa’nın 3. maddesinde düzenleniyor. Diyor ki madde, ‘Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.’ Peki bu değişiyor mu? Yok. Bu değişmeden üniter yapıyı hiç kimse değiştiremez.
MHP’nin, Büyük Birlik Partisi ve AK Parti kadroları vatanını, milletini, devletini seven kadrolar değil mi sizin kadar? Bu ülkenin birliğine, dirliğine değer veren, ölmekten, bu ülke için şehit olmaktan çekinmeyen kadrolar değil mi? Evet, öyle kadrolar. Bir defa bütün bu akıl karıştıran konular karşısında çok net bir şekilde yalanları bunların yüzüne vurmamız gerekir.”
– “CHP, FETÖ mensuplarının yargıyı ele geçirmesinin önünü açmıştır”
Adalet Bakanı olarak HSYK’nın başkanı olduğunu hatırlatan Bozdağ, şöyle devam etti:
“HSYK iki seçim yaptı. Yargı allak bullak oldu, ayrışma, kutuplaşma ve bir sürü sıkıntılar yaşadık, bedeller ödedik. Bu bedeli ödememizin nedeni de Cumhuriyet Halk Partisidir. Bunu herkesin bilmesi lazım. Çünkü anayasa değişikliğini yaptığımızda her hakim, savcının bir HSYK adayına oy verme şartını biz getirmiştik. Anayasa Mahkemesine götürdüler, Anayasa Mahkemesi bunu iptal etti. FETÖ örgütünün mensuplarının yargıyı ele geçirmesinin önünü, yolunu, CHP’nin Anayasa Mahkemesine müracaatı, Anayasa Mahkemesinin kararı açmıştır. Bizim yaptığımız değişiklik buna imkan vermeyen, zemin hazırlamayan bir değişiklik, şimdi kalkmışlar bizi suçluyorlar. Hakim, savcı tanıdıklarınıza sorun, yargıda görev yapanlara sorun, Yargıda seçimin kaldırılması doğru mu olmuştur, eğri mi olmuştur? Emin olun yüzde 90’ı en az, ‘bu çok hayırlı, çok doğru, çok yararlı bir karar’ diyecektir.”dedi. program sona erdikten sonra vatandaşlan Bakan Bozdağ’a sevgi gösterilerinde bulundular.IMG_5255 IMG_5256 IMG_5260 IMG_5261 IMG_5265 IMG_5270 IMG_5272 IMG_5277 IMG_5278 IMG_5283 IMG_5289

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.