Anasayfa / Güncel / Sarıkaya’da Necip Fazıl Kısakürek Sınavı Yapıldı

Sarıkaya’da Necip Fazıl Kısakürek Sınavı Yapıldı

Sarıkaya’da ortaokul ve liselerde Necip Fazıl Kısakürek konulu sınav yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sınava, Lise öğrencilerinden 361, Ortaokul öğrencilerinden 235 öğrenci katıldı. Yapılan sınavda dereceye giren Liselerden 14, Ortaokuldan 17 kişi, kalan kontenjan ise Şehit ve Gazi yakınlarından olacak bir Çanakkale gezisi düzenlenecek. Toplamda 46 kişinin gideceği gezi 27-28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Necip Fazıl Kısa Kürek’i öğrencilerin anlamaları ve öğrenmeleri için Çöle İnen Nur kitabını okuttuklarını söyledi.

Bu kitabı okuyan öğrencilere de sınav yaptıklarını ifade eden Yoldaş, “Bu kitaptan sorular sorduk öğrencilerimize. 50 tane liselere 40 soru da ortaokullara sorduk. Sınavda dereceye giren öğrencilerimizi de Çanakkale gezisi ile ödüllendireceğiz.”

Bu sınavda gönüllü olarak gözetmenlik yapan öğretmenlere teşekkür eden Yoldaş tek tek sınıfları gezerek öğrencilere katıldıkları sınavda başarılar diledi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

AÇIKEL AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel geçtiğimiz günlerde aile çınarları olan babaannesi Meliha Açıkel’i kaybetmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir