Anasayfa / Güncel / Sarıkaya’nın Son Gazisine Moral Ziyareti

Sarıkaya’nın Son Gazisine Moral Ziyareti

Sarıkaya’dan bir grup heyet Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terörle mücadele operasyonlarında yaralanarak, gazi olan Yozgat Sarıkaya Hisarbey köyünden Astsubay Adem Pusmaz’ı tedavi gördüğü GATA’da (Gülhane Askeri Tıp Akedemisi) ziyaret etti.
Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Astsubay Adem Pusmaz’ın Yozgatlı ve hemşerisi olduğunu belirterek, “Kardeşimiz, terörle mücadele sırasında büyük kahramanlıklar göstermiş ve yaralanarak gazi olmuştur. Kendisine ve bütün gazilerimize yüce Allah’tan şifa diliyorum” dedi.
Akgül, Gazi Pusmaz’ı bir hemşeri olarak yalnız bırakmamak, kendilerinden bir isteğinin olup olmadığını, kendilerinin üzerine düşen bir görev var ise yapmak için ziyaret ettiklerini ifade eden Akgül, “Vatanımızın bölünmez birlik ve bütünlüğü için devletimizin terörle mücadelesi sürecek. Kesinlikle bölücülere taviz verilmeden ülkemiz bütün teröristlerden temizlenene kadar mücadelemiz devam edecek, hiçbir gazi ve şehidimizin kanı yerde kalmayacaktır” diye konuştu.
Kaymakamımız Yasin Özcan, burada yaptığı bir konuşmada, Sarıkayalılar olarak Gazi Adem Pusmaz’a Sarıkaya’dan ve Sarıkayalı hemşehrilerinde geçmiş olsun dileklerini iletmeye geldiklerini belirtti. Devletin, kahramanca mücadele veren Gazi Pusmaz’ın yanında olduğunun altını çizen Özcan, “Tüm Sarıkayalı, Yozgatlı ve Türkiye’den vatandaşlarımız başta gazimiz Adem Pusmaz kardeşimiz olmak üzere, orada mücadele veren Türk askerlerimizle gurur duyuyor. Adem kardeşimiz, Devletimizin bütünlüğü için bölücü terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele vermiş ve bu vatan için gazi olmuştur. Kendisine tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.
Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Ergen, kendisinin de gazi olduğunu hatırlatarak, Gazi Adem Pusmaz’a moralini hiç bozmaması gerektiğini belirtti. Ergen, Gazi Pusmaz’ı çok iyi gördüklerini de sözlerine ekleyerek, “Maşallah gazimizin morali çok iyi. Kendisini çok iyi gördük. Allah daha beterinden saklasın. İnşallah en kısa zamanda ayağa kalkıp eski hayatını idame ettirecektir. Allah yardımcısı olsun. Bizler her zaman gazimizin yanındayız ve destekçisiyiz” dedi.
Ziyarete,Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Kaymakamımız Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Karayakup Kasabası Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çetin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen, dernek üyelerinden Ahmet Zali ve Metin Yaman katıldı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Sarıkaya Belediye başkanlığı seçim sonuçları ve partilerin mahallelerden aldığı oylar aşağıda mahalle olarak çıkartılmıştır. Bahçelievler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.