Anasayfa / Güncel / SOYSAL: BASIN DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN EN ETKİN ARAÇLARINDAN BİRİDİR

SOYSAL: BASIN DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN EN ETKİN ARAÇLARINDAN BİRİDİR

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, basının düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olduğunu söyledi.

Milletvekili Soysal, yayımladığı mesajında ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Toplumun haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasını sağlayan gazetecilerin önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Milletvekili Soysal,” Gazeteciler, yaz kış demeden mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Yaptığı doğru tarafsız ve objektif haberlerle toplumun doğru bilgilendirilmesini sağlayan bu gazetecilerimiz bir nevi kamu görevi yapıyor.  Bizlerin belki 15 dakika izleyebildiği veya okuduğu haberleri o gazetecilerimizin saatler harcayarak bizlere ulaşmasını sağlaması da bir haberin değerini ortaya gösteriyor. Bu bakımdan haberler çok değer ve önem taşıyor.”dedi.

Gazetecilerin bulundukları bölgenin ve yörenin sosyal ve kültürel yönden gelişmesine de yaptıkları haberlerle katkı sağladığını söyleyen Soysal, “Gazetecilerimiz yaptıkları haberlerle o ilin ve o bölgenin tanıtımına katkı sağlar. Toplumun menfaatine olan gördüğü eksiklikleri haberleştirerek kamuoyuyla paylaşan gazetecilerimiz o eksikliğin giderilmesine de yardımcı bu şekilde yardımcı oluyor. Toplumdan bu tür gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasını sağlayan, gazetecilerimiz yapmış oldukları onurlu görevle toplumun bilgilenmesinde ve aydınlanmasında büyük pay sahibidir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın mensuplarımızın, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”diye konuştu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

PARKE TAŞ DÖŞEME VE İNŞAAT BAKIM ONARIM İŞİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

PARKE TAŞ DÖŞEME VE İNŞAAT BAKIM ONARIM İŞİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir