Anasayfa / Güncel / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
SARIKAYA
İCRA DAİRESİ
2021/76 TLMT.

T.C.
SARIKAYA
İCRA DAİRESİ
2021/76 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satış Yeri : Sarıkaya Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (1. Kat – Kütüphane) –
Sarıkaya/YOZGAT (Bütün taşınmazlar için aynıdır)

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZ: Yozgat İl, Sarıkaya İlçe, 133 Ada, 92 Parsel, KAPLICA Mahallesi, KÖYİÇİ Mevkii, Tapu kayıtlarında üç katlı betonarme bina ve arsası yazmaktadır. Fiili olarak 3 katlı mesken yapı, bitişiğinde tandır – kiler, bahçesinde çeşitli ağaçlar mevcuttur. Belediye imar planı içinde olup, 3 kat ayrık nizam imar planını sahiptir. Parsel yola tek cepheli olup, güney tarafından 655. sokağa cephelidir. Çevresinde orta yoğunlukta yapılaşma ve ikamet amaçlı müstakip apartman mesken yapılar ve arsalar mevcuttur. İlçenin işlek caddesi olan Baran caddesine uydu ölçüsüne göre 1400 m, Sarıkaya Hükümet Konağına 1750 m. uzaklıktadır. Çarşı merkezine, alışveriş merkezlerine, kamu ve kurumsal firma kuruluşlarına ulaşım bakımından yararlanması orta seviyededir. Parselin eğimi % 1-3 arasında olup, kullanıma uygundur. Zemin kat yaklaşık 18 yıllık, 1. ve 2. kat 12 yıllıktır. Yapıya yenileme masrafları yapılmıştır. Bina komple dıştan yalıtım kaplamalıdır. Her bir bağımsız bölümde 3 oda 1 salon 1 tuvalet 1 banyo mevcuttur. Bağımsız bölümlerin pencereleri PVC doğrama, kapıları ahşap, giriş kapısı çelik, ıslak zeminler fayans, kuru zeminler laminant parkedir. Duvarlar haç sıva olup, köşeleri stropiyer yapılmıştır. Çatı ahşap ve kremitten yapılmıştır. Isınma soba ile, sıcak su güneş enerşi sistemi ile sağlanmaktadır. Hali hazırda ikamet edilmektedir. Parselde mesken yapıya bitişik olarak tandır-kiler olarak yapılmış müştemilat bulunmaktadır. Yapı yaklaşık 7 yıllıktır. Parselde yaşları 12-20 yıl arasında olan 4 kaysı 1 bağ, 1 ceviz, 2 elma, 3 dut, 2 sedir, 1 armuz 1 çam ağacı vardır. Taşınmaz değeri tüm yapılar, zemin, müştemilat ve ağaçlar dikkate alınarak hesaplanmıştır.
Adresi : Kaplıca Mah. 655. Sok. No:47 Sarıkaya / YOZGAT
Yüzölçümü : 969,92 m2 Kıymeti : 828.933,72 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/04/2022 günü 15:20 – 15:25 arası
2. Satış Günü : 24/05/2022 günü 15:20 – 15:25 arası
———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZ: Yozgat İl, Sarıkaya İlçe, 133 Ada, 62 Parsel, KAPLICA Mahallesi, MELEZYOLU Mevkii, Tapu kayıtlarında ARSA yazmaktadır. Fiilen BAHÇE olarak kullanılmaktadır. Üzerinde tek yıllık bahçe bitkileri bulunmaktadır. Parselin yola cepheli olmayıp nakıs parsel halindedir. Çevresinde orta yoğunlukta yapılaşma olup, ikamet amaçlı müstakil apartman mesken yapılar ve arsalar mevcuttur. İlçenin işlek caddesi olan Baran caddesine uydu ölçüsüne göre 1400 m. Sarıkaya hükümet konağına 1750 m uzaklıktadır. Çarşı merkezine, alışveriş merkezlerine, kamu ve kurumsal firma kuruluşlarına ulaşım bakımından yarırlanması orta seviyededir. Parselin eğimi % 1-3 arasına olup kullanıma uygundur. Belediye imar planı içinde olup, 3 kat ayrık nizam imar planına sahiptir.
Adresi : Melezyolu Mevkii, Kaplıca Mahallesi Sarıkaya / YOZGAT
Yüzölçümü : 180,60 m2 Kıymeti : 54.180,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/04/2022 günü 15:30 – 15:35 arası
2. Satış Günü : 24/05/2022 günü 15:30 – 15:35 arası
———————————————————————————————————————–

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca bu gazete ilanının İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olunan diğer ilgililer hakkında tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.07/03/2022


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.