Anasayfa / Güncel / TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞILANDI

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞILANDI

Tüm Türkiye ile birlikte ilçemizde de sağlık çalışanlarına 1. Doz aşı uygulandı
İlimiz ve İlçelerimizde korona virüse karşı 1.Doz aşılar sağlık çalışanlarına uygulandı.
İlimizde İlk Korona virüs (CoronaVac) Aşısını İl Sağlık Müdürümüz Dr.Fatih Şahin’e Yozgat Şehir Hastanesi’nde yapılırken tüm sağlık çalışanlarımız içinde aşı süreci başlatılmış oldu.
İlçemizde ise ilk aşılama Sarıkaya Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarına uygulandı. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih Şahin İl ve İlçelerimizde çalışan tüm sağlık çalışanlarımız hafta içi ve hafta sonu MHRS üzerinden randevu alarak gece 24:00’e kadar aşılarını yaptırabileceklerini belirtmişti.
İlçemize 5 aşı odası
İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin; Yozgat Şehir Hastanesi’nde 20, Sorgun 15, Yerköy 10 ve diğer ilçe hastanelerimizde ise 5′ er olmak üzere aşı odalarının oluşturulduğunu ve görev yapacak personellerin görevlendirildiğine değindi. Ayrıca tüm Aile Sağlığı Merkezlerimizde de aşı uygulaması yapılacağını söyledi. CoronaVac aşısının ikinci doz uygulamasını 28 gün sonra yapılacağını belirten Şahin; bizi bir yıl boyunca yıpratan, her hanemize giren bir Pandeminin etkisini durdurmak için, mutlaka herkesin aşı olması gerektiğinin öneminden bahsederken, “Bu hastalıktan korunmanın en önemli yollarından biri aşı. Normal hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor, sağlık çalışanlarımızın fedakârca uğraşları ile salgını durdurana kadar aşıyı uygulamakta, tedbir ve kısıtlamalara uymakta kararlıyız. Hepimizin sağlığı ve toplumumuzun huzuru için aşılama programına destek olmanızı rica ediyorum” açıklamalarında bulundu.
NORMAL GÜNLERE DÖNEBİLMEK HERKESİN TEK TEMENNİSİ
Sarıkaya Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Muhammed İkbal Altındağ, 11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından ilan edilen Covid -19 pandemisi tüm dünyayı etkilediği gibi ilçemizde de başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm vatandaşları ciddi şekilde etkilediğini söylerken, bu pandemi sürecinin en kısa sürede atlatılması ve eski günlerimize dönebilmenin herkesin tek temennisi olduğunu belirtti.
Salgının önüne geçilebilmesi için COVID-19 virüsüne karşı etkisini gösterecek olan en önemli uygulamanın aşı olduğunu vurgulayan Dr. Altındağ; “Bulaşıcı hastalıkların önüne geçmede aşı en güvenli ve en etkili yollardan birisidir. Aşılamadaki temel amaç birey ve toplumun bağışıklığının sağlanması ve salgınların önlenmesidir. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla ülkemize getirilen aşıların dağıtımının tamamlanmasının ardından tüm sağlık çalışanları için aşılama süreci başlatılmış ve İlçemizde 14.01.2021 tarihi itibariyle sağlık çalışanları MHRS üzerinden randevularını alarak aşılanmaya başlanmıştır. CoronaVac aşısının ikinci dozu ise 28 gün sonra yapılacaktır. Aşılama için İlçemizde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Devlet Hastanesi’nde aşı birimleri oluşturularak görev yapacak personeller görevlendirilmiştir.
Bu pandemi sürecinin mümkün olan en kısa sürede bitmesi için tedbir ve kısıtlamalara uymalı ve kararlılığınızı devam ettirerek sürece destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.