Anasayfa / Güncel / KAYSERİDEKİ ELİMİZ BAŞKAN GÜNAL

KAYSERİDEKİ ELİMİZ BAŞKAN GÜNAL

Kayseri Sarıkaya’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Günal gazetemizi ziyarette bulunarak 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı.
Günal’ın yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten Sarıkaya Yöre haber gazetesi yazı işleri müdürü Mustafa Tek; “Sarıkaya’dan iki adım yerden gazetemize 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla hiç bir siyasi ve brokrat ziyarette bulunmazken Kayesri’den ilçemize bizi ziyarete gelen Kayseri Sarıkaya’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Günal’a teşekkür ederim dedi.
Kayseri Sarıkaya’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Günal’a ziyareti esnasında Kayseri’de dernek faliyetleri sorduk.
Günal gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bizim en büyük idealimiz Kayseri de ikamet eden ve her zaman Kayseri’ye işi için gelen Sarıkayalı hemşehrilerimize yardım etmektir. Her ay dernek binamızda Gönül Sohbetleri adlı program yapıyoruz. Bu programlarda her ay değerli bir akademisyenimizi getirip sohbet yapıyoruz. Dernek binamızda toplanıp değerli akademisyenlerimizin verdiği Aile Toplum ve islam konularında verdiği konferansları üyelerimizle birlikte dinleyip bilgimizi artırıyoruz. Çok faydalı bir etkinlik oluyor. Dernek yönetimimiz ile birlikte sponsor buluyor Kayseri de yaşayan Sarıkaya’lı okul çocuklarımıza burs imkanı sağlıyoruz. Şu an 200 ün üzerinde üniversite öğrencimize burs veriyoruz. Özellikle kışın Yozgat’ımızın değerlerinden olan Arabaşı yemeğini yaptırıp bütün dernek üyelerimizle birlikte yiyor ve kaynaşmayı güçlendiriyoruz. Sarıkaya’dan Kayseri’ye gelen ve tedavi gören hastalarımızı ziyaret edip eksiklerini gideriyoruz. Hasta yakınlarının sorunu varsa çözüyoruz. Onlara her türlü konuda derneğimizin imkanları dahilinde yardımcı oluyoruz. Sarıkaya’dan Kayseri’ye iş için gelen hemşehrilerimize iş konusunda yardımcı oluyoruz. Kayseri’ye işi için gelen gariban vatandaşlarımız Kayseri de kalması gerekiyorsa dernek binamızda gece misafir edip sorunlarını çözüyoruz. Kayseri ye tayini çıkan memur arkadaşlarımıza ev bulma konusunda yardım ediyoruz. Memur olarak Kayseri ye gelen hemşehrilerimizin çocuklarını okullara yazdırmalarında yardımcı oluyoruz. Sarıkayalı üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra sorun olan staj işlerinde kurum ve fabrikalarda çalışmalarını sağlayıp, stajlarını tamamlamalarında destek oluyoruz. İlçemizde bulunan Roma hamamı ve kaplıcaların tanıtımını yapıyoruz. Sarıkaya Belediyesinin yaptırdığı Roma hamamı tanıtım afişlerini sürekli çeşitli yerlere asıp tanıtımını yapıyoruz. Acil hastaneye yatan Sarıkayalı vatandaşlarımızın kan ihtiyacı olursa dernek üyelerimizden ya da tanıdıklarımızdan temin ediyoruz. Kayseri de vefaat eden vatandaşlarımızın cenazelerini Sarıkaya’ya yollanmasında yardımcı oluyoruz. Kayseri de düğünü olan hemşehrilerimizin düğün salonu bulmasında yardımcı oluyoruz. Sarıkaya’lı Şehit Gazilerimizi ziyaret edip dertlerine üzüntülerine ortak oluyoruz. Sorunları varsa çözmek için çalışıyoruz. Kısacası Kayseri de ikamet eden ve Kayseri’ye gelen Sarıkaya’lı hemşehrilerimizin her türlü sorunlarını çözüyor onlara yardımcı oluyoruz.”dedi. Bizde Kayseri Sarıkaya’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Günal’a yaptığı ziyaret için teşekkür ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.