Anasayfa / Güncel / İLÇE AV KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

İLÇE AV KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 3. üncü maddesi gereğince İlçe Av Komisyonu toplantısı Kaymakam Selami Işık Başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda; İlçemizin idari sınırları içerisinde av hayvanlarının korunması, av döneminde avlanmasına izin verilen av hayvanları ve avlanma süreleri, avlanma limitleri, koruma altına alınan hayvanlar ile avlanmanın yasaklandığı alanlar, yasaklanan avlanma araç ve gereçlerin özellikleri belirlenerek, avcıların avlanmaları ile ilgili dikkat etmeleri gereken hususlar, usulsüz avlanma ile ilgili yapılacak idari ve cezai işlemler konuları görüşüldü ve bu doğrultuda kararlar alındı.
Sarıkaya Avcılar ve atıcılar derneği başkanı Yaser Demirkazık toplantıdan sonra gazetemize yaptığı açıklamada ; avlanma süreleri, avcı başına günlük avlanacak av hayvanı limitini, yasaklanan avlaklar, türler ve avlanma günleri; ilçe genelinde yasaklanan türler; av hayvanlarından koruma altına alınacaklar ile avına izin verilenleri; avlanmada kullanılması ve bulundurulması yasaklanan araçlar, gereçler ve özellikleri ile avlanma esasları; yasaklanan avlanma usulleri, yaban domuzu sürek avı esasları ile mücadele maksatlı avlanmalar; avlanmada kullanılması yasaklanan araç ve gereçler; diğer kısıtlama ve düzenlemeler görüşüldü.
Ayrıca toplantıda kış şartları münasebeti ile sokak hayvanları ve doğal ortamda bulunan yaban hayvanları yiyecek bulmakta zorlandıkları için şehir içi ve yaban hayatına yiyecek bırakma kararı alındı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

VALİLİK TAM KAPANMANIN KOŞULLARINI AÇIKLADI..İŞTE AYRINTILAR

29 Nisan Perşembe günü  saat 19:00’da başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir