Anasayfa / Resmi İlanlar / İLAN SARIKAYA BELEDİYESİNDEN

İLAN SARIKAYA BELEDİYESİNDEN

3516 Sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereğince tartım kapasitesi 2000 kg ‘a kadar (2000 kg dahil) okuma çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğe sahip III üncü ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri yay ve elektronik tertibatı bulunmayan maksimum kapasitesi 2000 kg a kadar (2000 kg dahil) mekanik tartı aletlerinden: masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar ve ibreli teraziler için periyodik muayene ve damgalanmasının yapılması için Belediye Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Servisine 28 Şubat 2017 tarihine kadar beyanname vermeleri gerekmektedir.
Akaryakıt ve LPG sayaçları, tartım kapasitesi 2000 kg üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri ile kantar ve basküller ile tartım kapasitesi 2000 kg ‘a kadar (2000 kg dahil) okuma çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğe sahip III üncü ve IV üncü sınıf otomatik elektronik tartı aletleri ile I inci ve 2 nci sınıf otomatik olmayan tartı aletleri ve taksimetreler, hassas tartı aletleri, sarraf terazileri, etiket okuma çıktı verebilen marketlerde bulunan terazilerin periyodik muayene müracaatları için Yozgat Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.
İki yıllık damga süresini doldurmuş ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılmadan kullanılması yasaktır. Damgası kopmuş bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletlerini kullananlara 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar kanununun 15/c maddesine göre 1.767 TL idari para cezası uygulanacaktır.
Ayrıca idari para cezası uygulanan ve tutanakla tespit edilen uygunsuzluğun tebliğ tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde ortadan kaldırılması halinde bu ölçü aletlerine el konularak mülkiyetin kamuya geçirilmesine karar verilir.
Ölçü ve tartı aletleri kullanıcılarının ileride mağdur duruma düşmemeleri bakımından periyodik muayene müracaatlarını ilgili kuruluşa en geç 28 Şubat 2017 tarihine kadar yapmaları zorunlu bulunmaktadır.
Kamuoyuna ve ilgililere saygıyla duyurulur.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

T.C. SARIKAYA İCRA DAİRESİ 2022/29 TLMT. TAŞINMAZIN GAZETE VEYA İNTERNET HABER SİTESİ İLANI

Örnek No:55* T.C. SARIKAYA İCRA DAİRESİ 2022/29 TLMT. TAŞINMAZIN GAZETE VEYA İNTERNET HABER SİTESİ İLANI …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.