Anasayfa / Resmi İlanlar / İLAN SARIKAYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İLAN SARIKAYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C.

SARIKAYA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/4 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Satışa konu taşınmaz; Yozgat İli, Sarıkaya ilçesi, Yenidoğan Mahallesi, Ilısu Yolu Mevkii, 165 ada, 38 parselde bulunan 6. Kat, 13 Bağımsız bölüm sayılı mesken nitelikli, taşınmazdır.

Bilirkişi raporuna göre; Tanışnmaz, 562,81 m² yüzölçümlü parsel üzerindeki binanın en üst katında bulunmaktadır. Bina betonarme yapı tarzında yapılmıştır. Dairenin net  alanı; 132,53 m² ve 3 oda bir salon, koridor, mutfak, banyo ve WC’den oluşmaktadır. Dairenin iç duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve tavanlar kartonpiyerlidir. Odaların zemini ahşap laminat parke kaplama, ıslak hacimlerin taban ve duvarları tamamen seramik kaplıdır. İç kapı doğramaları amerikan panel ahşap, pencereler PVC doğramadır. Mutfakta balon kapakta dolap ve mermerit tezgah mevcuttur. Isıtma sistemi  petek kalorifer sistemdir. Binanın çatışı marsilya kremit kaplıdır. Yapı yaklaşık 3-4 yaşındadır. Dairenin bulunduğu parsel ilçe ve çarşı merkezine yaklaşık 700 metre mesafededir. Yerleşim yerleri ve ticari yerlerle iç içedir. Taşınmaz; elektrik, yol ve su gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım problemi yoktur, yola cephelidir. Taşınmaz III/B gurubu konut sınıfına girmekte olup metre kare fiyatı 838,00 TL/m² dir. Taşınmazın değeri 140.517,00 TL olarak bilirkişilerce tespit edilmiştir.

Yüzölçümü     : 132,53 m2                                                                                                                                                              Arsa Payı        : 1/16

İmar Durumu  : Var                                                                                                                                                                         Kıymeti           : 140.517,00 TL

KDV Oranı     : %1

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri        : Sarıkaya Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (1. Kat – Kütüphane) – Sarıkaya / YOZGAT

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi (TL)  veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2018

 

 

 

 

Metin GÜLER

Satış Memuru

134757

e-imzalıdır

 

 

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLAN SARIKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemizin Şekerpınar Mahallesinde  bulunan  aşağıda bilgileri yazılı olan  taşınmazların satış ihalesi 2886 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.