Anasayfa / Sağlık / AÇIKEL TIP ÇALIŞANLARINI UNUTMADI

AÇIKEL TIP ÇALIŞANLARINI UNUTMADI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanlarına plaket vererek çalışmalarında başarılar diledi.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilçemizde sağlık sektöründe hizmet veren Kamu Kurum ve Kuruluşları ve özel sektörde sağlık hizmeti veren müessese sahiplerine Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından plaket takdim edildi.
Başkan Açıkel sağlık çalışanlarına bundan sonraki çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi. Başkan Açıkel Tıp Bayramının anlamını ise şöyle anlattı; “Ülkemizde her Mart ayının 14’ü “Tıp Bayramı” olarak kutlanır. Tıp alanındaki sorunlar tartışılır, yeni çözümler bulunmaya çalışılır, bu bilime katkısı olan herkes anılmaya çalışılır. Peki neden 14 Mart, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır? Kısaca özetlemek isterim. 30.Osmanlı padişahı II.Mahmud, saltanat dönemindeki bir çok soruna karşı son derece yenilikçi bir sultan olmasıyla tanınırdı. Bu yeniliklerinden biri de, Türk tarihi açısından ilk kabul edilen, Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’yi (Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane) kurdurmasıdır. Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhaneyi, ardından da 14 Mart 1827 tarihinde Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’yi açtıran II.Mahmud, Türk tarihindeki ilk tıp mektebinin açılmasını ve modern tıp eğitiminin başlamasını sağlamıştır.” Bu yüzden düzenli olarak Tıp Bayramını kutlarız. Bizde belediye olarak ilçemizde sağlık kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımıza plaket vermeyi kararlaştırdık. Tüm Tıp çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.”dedi.
Sarıkaya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Şakir Hakan AKSU ise Başkan Açıkel’e bu duyarlı davranışından dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek Başkan Açıkel’e Sarıkaya Tıp çalışanları adına teşekkür etti. Sarıkaya Devlet Hastanesi Müdürü Sancar Ünal ise Biz Tıp çalışanları olarak bu anlamlı günü her zaman kutlarız ve çeşitli etkinlikler yaparız. Sarıkaya belediye Başkanı Ömer Açıkel bu yıl bizleri unutmayıp bir plaket yaptırmış. Beni ve arkadaşlarımı duygulandırdı. Bu yüzden Başkanımızın bu ince davranışından dolayı kendisine ve belediye çalışanlarına ve yönetimine çok teşekkür ediyorum.”dedi. Sarıkaya Sağlık Sen ilçe Başkanı Tuncay Aksu ise yaptığı açıklamada “ilçemizde Sağlık çalışanlarına toplu olarak Belediye tarafından verilen bu ilk plaket beni ve arkadaşlarımı çok sevindirdi. Başkanımızın biz sağlık çalışanlarını unutmayıp plaket hazırlatması bizi son derece gururlandırdı. Belediye Başkanımız Ömer Açıkel’e Sarıkaya Sağlık sen üyeleri adına çok teşekkür ediyorum.”dedi. Sarıkayada Eczacılık yapan Mustafa Taşkın ise Başkan Açıkel’e teşekkür ederek gazetemize şu açıklamaları yaptı. “Ben Eczalık hayatına yeni başladım. Başkanımızın bu duyarlı davranışı beni çok etkiledi. Helede biz eczacıları unutmaması bilhassa bizi memnun etti. Başkan Açıkel’e teşekkür ediyorum.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MEVSİM GEÇİŞLERİNDE ASTIM KRİZİNE DİKKAT!

Sarıkaya TSM Başkanı Dr. Muhammed İkbal Altındağ, Mevsim geçişlerinde astım hastalarının daha özenli davranması gerektiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir