Anasayfa / Sağlık / ERDOĞAN “KARAYAKUP’U YEŞİLLENDİRECEĞİZ”DEDİ

ERDOĞAN “KARAYAKUP’U YEŞİLLENDİRECEĞİZ”DEDİ

İlçemize bağlı Karayakup Kasabası Belediye başkanı A.Dursel Erdoğan Belediye başkanlığında adeta tecrübesini konuşturuyor. On beş yılını Karayakup Beldesine hizmet için ayıran Erdoğan, usta bir siyasetçi olduğunu herkese gösteriyor. Tarafsız ve pozitif düşüncesi, ön yargısız davranışı ve tutumları Karayakup halkının takdirlerini topluyor. Karayakup beldesi belediye başkanı Dursel Erdoğan misafirperverliği cömertliği ve eli açıklığı ile ön plana çıkan bir siyasetçi. Karayakup halkı da başkan Erdoğanı bu haliyle tanır ve takdir eder.
Bir örnek verirsek Karayakup Kasabasının eski Muhtarı İskender Karaca muhtarlığı döneminde bir kaç çeşme yaptırmış ve halkın hizmetine sunmuştu. Bu yaptığı çeşmeleri de kendi cebinden karşılamıştı. Fakat nedeni bilinmez Karayakup Kasabası eski Belediye başkanı bu çeşmeleri yıktırmaya çalışmış ama halkın baskısına dayanamayıp bu kararından vaz geçmişti. Hatta olay ulusal medyaya yansımış, “köy çeşmesine Belediye su saati taktırdı” diye de haberler yayınlanmıştı.
Dursel Erdoğan bu çeşmelerin bakımını yaptırarak daha verimli akmasını sağladı. Her hafta da bu çeşmelerin temizlik çalışmalarını yaptırmaktadır. Başkan Erdoğan bu davranışı ile de Karayakup halkından takdir görüyor.
Başkan Erdoğan ilk bahar mevsiminin gelmesi ile ağaç dikme çalışmalarını başlattı. Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğanın takibinde Belediye personeli ve eski muhtar İskender Karacanında katkıları ile Karayakup girişine çam ağacı dikilyor. Başkan Erdoğan Çayıralan Orman İşletme şefliğinden aldığı 850 adet çam ve Sarıkayalı hayırsever iş adamı Abdullah Karataş tan aldığı 300 adet çamı kendi elleri ile toprakla buluşturdu. Eski muhtar ise çeşmelerin etrafına meyve ağaçları dikmek istedi. Başkan Erdoğan ise Ağaç sevgisini göstererek İskender Karacaya yardım için Belediye personelini araç ve gereçlerini temin etti. Meyve ağaçları da dikilirken bizzat çalışmaları denetleyen Başkan Erdoğan gazetemize şu açıklamaları yaptı.
“Biz öyle bir milletiz ki “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki ağacı dikin” diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu yüzden ağaç sevgisi içimize işlemiş. Diktiğimiz her ağaç ölene kadar bizlere dua edecektir. Biz öldükten sonrada o ağaç yaşadığı sürece bize dua edecektir. Bu bilinçle her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye ve Şahsım ağaç dikiyoruz. Bizleri burada ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca eski Muhtarımız İskender Karaca kendi imkanları ile meyve ağaçları dikti. Bizde ona yardım ettik bu yardıma sebep olduğu için eski Muhtar İskender Karacaya da teşekkür ediyorum. Çayıralan Orman İşletme Şefliğine de teşekkür ediyorum. Bizlere bu çamları verdiği için. Ayrıca ağaç dikmeye devam edeceğiz. Her yıl Beldemizi Sarıkayaya bağlayan bu yola ağaç dikip güzel bir görüntü elde edeceğiz.”dedi. Bizde Başkan Erdoğana’a bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İSTİYORUZ

İlçemize Fizik Tedavi Rehabilitasyon yüksek okulunun açıldığını bütün Sarıkaya’lılar bilir. Okul öğrenci almaya başlayalı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.