Anasayfa / Güncel / 2 BİN KİŞİLİK İFTAR VERİYOR

2 BİN KİŞİLİK İFTAR VERİYOR

Sarıkaya Belediyesi deprem bölgesinde 2 bin kişiye iftar ve sahur verirken, İlçemizde de yaklaşık 60 depremzede evine İftar yemeği dağıtıyor.

Sarıkaya Belediyesi Depremzedeleri Ramazan ayında da yalnız bırakmadı.
Sarıkaya Belediyesi ekipleri Hatay ili Hassa ilçesinde kurdukları aş evi çadırını Ramazan ayında iftar ve sahur da da kullanmaya devam ediyor. Her iftarda ve sahurda yaklaşık 2 bin kişiye iftar ve sahur veren Sarıkaya Belediyesi depremin yaralarını birlikte saracağız mesajını veriyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel Sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Başkan Açıkel paylaşımında Ramazan ayı boyunca depremzedelere İftar ve sahur yemeği vereceğiz.
Vereceğimiz yemeğin maliyeti ise 20 bin lira. Zekatını ve hayırlarını bu yoldan kullanmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızı deprem bölgesinde iftar vermeye davet ediyoruz. Çağrısında bulundu. Bu çağrıya kulak veren bir çok hayırsever Sarıkayalının yanında STK lar ve Derneklerde oldu. Başkan Açıkel yardım yapan vatandaşları da yine sosyal medya hesabında paylaşıp vatandaşları onure ediyor. Sarıkaya Halkı yardımda yarışırken gönülleri feth ediyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel Yöre Haber Gazetesine yaptığı açıklamada “Biz deprem bölgesinde günlük 2 bin depremzede kardeşimize iftar ve sahur yemeği veriyoruz. Sarıkayalı hayırsever vatandaşlarımız adeta yarışa girmiş durumda zekatlarını deprem bölgesindeki depremzede kardeşlerine hayır olarak kullanmak istiyorlar. Bizde bu isteklerini yerine getirip verdikleri hayırları iftar ve sahur yemeğine dönüştürerek kullanıyoruz. Allah Hayırsever vatandaşlarımzın hayırlarını kabul etsin. Ramazan ayı 11 ayın sultanı ve paylaşma ayıdır. Vatandaşlarımız da bu konunun bilincinde”diye konuştu.
Sarıkaya Belediyesi depremden etkilenip ilçemize gelen ve burada evlere yerleşen depremzedelere de iftar yemeği veriyor. Sarıkaya belediyesi Evde bakım aracını aş dağıtım aracına dönüştürerek 60 belirlenmiş haneye İftar yemeği dağıtıyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel bize kaydı ve adresi bulunan, Sarıkaya Kaymakamlığında da kaydı olan yaklaşık 60 aileye evlerine iftar yemeği dağıtıyoruz. Depremden etklenip ilçemize sığınan vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yerdımda da bulunuyoruz. Sosyal marketimiz sürekli açık yardıma muhtaç Sarıkayalı vatandaşlarımızın yanı sıra depremzedeler de hizmet veriyor.”dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.