Anasayfa / Güncel / 2.DÖNEM OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

2.DÖNEM OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Sarıkaya’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 2. döneminin huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla, İlçe Kaymakamı Samet Serin başkanlığında Sarızeybek Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz konferans salonunda okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda, taşımalı eğitimde görev alan katılımcılara Covid-19 tedbirleri kapsamında uyulması gereken yükümlülükler anlatıldı ve 2021-2022 eğitim-öğretim yılında servis araçlarının güvenliği, temizliği, öğrencilerimizin güvenliği, şoförlerin uyması gereken kurallar ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi.
Kaymakam Samet Serin, taşıma yapan firma yetkililerine uymaları gereken kurallar konusunda hatırlatmalarda bulunarak; “2021-2022 eğitim-öğretimdeki taşımacılıkta servis araçlarının güvenliği, temizliği, öğrencilerimizin güvenliği ve Covid-19 tedbirleri hususunda hassas olacağımızı belirtmek istiyorum. Gerek İçişleri Bakanlığımızın gerek Millî Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın almış olduğu kararlar ve tedbirlere uymak suretiyle taşımacılık faaliyetlerini icra edeceğiz. Yapılacak denetimlerde alınan kararlara ve uygulanan tedbirlere uyulup uyulmadığı idarelerimiz tarafından hassasiyetle kontrol edilerek 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 2. dönemini sağlıklı şekilde yürütülmesini el birliği ile sağlayacağız. Alınan sağlık tedbirleri çerçevesinde maske ve temizlik konuları ile araçlarımızın teknik donanımları ve emniyet kemeri kullanımı konusunda hassasiyetle uygulama yapacağız.” Dedi.
Gerçekleşen toplantıya; Kaymakam Samet Serin’in yanı sıra; Emniyet Müdürü Bülent Gümüşay, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Sağlık Müdürü Dr. Muhammed İkbal Altındağ, Özel İdare Müdürü Adnan Arslan, Okul Müdürleri ve taşımalı eğitim sisteminde görev alan servis aracı yetkilileri katıldı.
Gerçekleştirilen bilgilendirmelerin ardından görüş ve önerilerinin alınmasının akabinde toplantı sona erdi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.