Anasayfa / Güncel / YENİ BELEDİYE 2022’DE HAZIR

YENİ BELEDİYE 2022’DE HAZIR

Sarıkaya Belediyesi tarafından yapımı devam eden Yeni Belediye hizmet binasında kış aylarında da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Zemin güçlendirme çalışmaları büyük zahmetlerle tamamlanan ve beton kazıklarla güçlendirilen binanın kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Dış cephesi ilçemizde bulunan Tarihi Roma Hamamı figürleriyle donatılan binanın içerisinde; zemin katta 16 (on altı) adet işyeri, birinci katta 6 (altı) adet büro yer alıyor. Binanın tamamı 4 (dört) kattan oluşuyor. Bodrum katta sığınak ve kapalı otopark yer alıyor.
Zemin katta biraz önce belirttiğimiz iş yerleri ve belediye hizmet noktaları bulunuyor. Birinci katın bir kısmında ise ofis-büro tarzı iş yerleri bulunuyor. Binanın geri kalan kısmı ise tamamen Belediye Binası olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Sığınak ve kapalı otoparkı dâhil ettiğimizde belediye kullanım alanı 4000 metrekare, buraları çıkardığımızda ise 2800 metrekare belediye kullanım alanı oluşuyor.
Uzun yıllardır şuan ki mevcut binada hizmet veren Sarıkaya Belediyesi yeni yapılan binada hem modern hem de vatandaşların daha rahat hizmet alacağı bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle bazı zamanlarda eski binada asansör olmaması yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için çok büyük sıkıntı oluyordu.
Yeni Belediye Hizmet Binası hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel; “ Yeni Belediye Hizmet Binamız toplam 4 kattan oluşuyor. Bina içerisinde sığınak, kapalı otopark, iş yerleri, ofis ve büroların yanı sıra kullanımı tamamen belediyemize ait 4000 metrekarelik bir yapı sunuluyor. Ayrıca mevcut binamızda eksikliği en çok yaşanan asansör sistemi de dâhil olan yeni binamızda 2022 yılı içerisinde kıymetli hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacağız. Gerek yapısal özellikleri gerekse ilçemize özgü mimarisiyle ilçemize renk katan bir projeyi daha Allah’ın izniyle hayata geçiriyoruz. Burayı sadece yeni hizmet binası olarak görmemek de lazım. Çünkü buranın çevre düzenlemesi de yapılacak ve burada faaliyet gösterecek olan iş yerleri de ilçemizin bu bölgesinde farklı bir canlılık olmasına sebebiyet verecektir. Tıpkı Sarızeybek İş ve Kültür Merkezi örneğinde olduğu gibi yeni bir iş sahasını da ilçemizin hizmetine sunmuş olacağız. En büyük temennimiz ilçemizin geleceğine bir nebze olsun katkıda bulunmaktır ve bunu da gerçekleştirebilmek adına elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sizlere de vatandaşlarla aramızda bir köprü vazifesi görüp yapılan hizmetlerin duyurulması hususunda gösterdiğiniz çaba ve hassasiyet için teşekkür ederim.” Dedi. Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.